Reklama

Tech svet (283. deň): špecifikácie a video Google Nexus Prime

Dominik Fúsek

V posledných dňoch sa hromadia špekulácie o pripravovanom treťom smartfóne vo farbách Googlu a unikli nielen špecifikácie, ale aj viacero obrázkov a dokonca video ukazujúce vymoženosti Androidu Ice Cream Sandwich. V dnešnom prehľade sa teda venujeme hlavne im, navyše ponúkame päť ďalších zaujímavých noviniek.

Naše ranné články sú nemenej zaujímavé:

Kompakt s extrémnym zoomom dospel, volá sa WB750

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (31.časť)

Malá, odolná a dobre vybavená kamera od Kodaku

Pantech Vega LTE je výkladnou skriňou moderných smartfónov

Corsair Hydro Series

Vodné chladenie pre každého

Pokiaľ patríte k fanúšikom taktovania procesora, ale vodné chladenie si nemôžete dovoliť a klasické vám zväzuje ruky, Corsair má pre vás riešenie. Vodné chladiče Hydro Series H40, H50 a H70 budú dostupné (od 60 $), nevyžadujú žiadnu údržbu a ľahko sa inštalujú.

ASUS Eee PC 1025C

Nová generácia netbookov

Na trh čoskoro prídu prvé netbooky s novou platformou Intel Atom Cedar Trail. Nové procesory sú podobne výkonné ako modely N550/N570, vďaka 32 nm výrobnému procesu ale dosahujú podstatne, až o polovicu nižšiu spotrebu. Jednými z prvých nimi vybavených netbookov bude zrejme duo ASUS Eee PC 1025C/1025CE, ktoré už sú doslova za dverami.

Ice Cream Sandwich už čoskoro

A s ním je na spadnutie aj nový Google Nexus Prime, známy aj ako Samsung Galaxy Nexus. Na internet uniklo viacero videí, prezentujúcich prostredie nového Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich. Okrem toho sú známe, hoci neoficiálne, aj špecifikácie nového Google fónu. Údajne bude mať 4,65-palcový Super AMOLED displej s HD rozlíšením a dvojjadrový 1,5 GHz procesor Samsung Exynos s dvojjadrovou grafikom PowerVR SGX543MP2. Predpokladá sa aj prítomnosť 8 Mpx fotoaparátu, LTE modulu a 2 050 mAh batérie. Novinka bude predstavená v najbližších dňoch.

Smellit

Štvrtá dimenzia na vašom stole

Už dávnejšie sme tu mali tlačiareň vôní, tentokrát sa na svete objavil podobný koncept, zvaný Smellit. Vo francúzsku už dokonca vznikla spoločnosť, ktorá má „vôňostroj“ pripomínajúci reproduktory hromadne vyrábať. Obohatiť filmové zážitky o vôňu zobrazovanej scény je síce zaujímavý, ale trochu kontroverzný nápad.

Gibson Firebird X

Robotická gitara

Ikonický výrobca gitár Gibson má pre bohaté rokové hviezdy ďalšiu hračku. Elektrická gitara Firebird X má automatické ladenie, množstvo integrovaných efektov (s možnosťou doinštalovať ďalšie) a určite aj dobre hrá.

iPad pre deti použiteľnejší

Disney bude v spolupráci s Applom predávať zaujímavú hračku. Displej iPadu totiž reaguje na ich dotyk, ktorý následne prenáša na akciu v hre. Len aby z tabletu ešte niečo zostalo, ak sa deťom v hre prestane dariť.

Zdroj a foto: engadget.com, geeky-gadgets.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.