Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tech svet (280. deň): Zo Sony Ericssonu ostane len Sony?

Tech svet (280. deň): Zo Sony Ericssonu ostane len Sony?
Števo Porubský
Tech svet (280. deň): Zo Sony Ericssonu ostane len Sony?

Spoločnosť Sony Ericsson sa po mnohých rokoch asi rozdelí. Sony sa nepáči slabý podiel na trhu. Naopak, HTC už ďalší kvartál po sebe ukončilo so ziskom sa poriadnym rastom. Známy výrobca Dyson predstavil nový typ vysávača a dizajnér z Francúzska zas ukázal ako inak ovládať fotoaparáty.

 

Nezabudnite si pozrieť tiež dnešné novinky:

Tenký all in one PC a brutálna herná mašina od HP

Konečne poriadne docky pre Android?

HTC má ďalšiu senzáciu v XL prevedení!

 

Sony Ericsson pravdepodobne skončí

Renomovaný server engadget.com, odvolávajúc sa na známy Wall Street Journal zverejnil informácie, podľa ktorých japonský výrobca Sony rokuje od odkúpení podielu švédskeho Ericssonu zo spoločnosti Sony Ericsson. Podľa serveru je dohoda už na „zrútenie“, takže sa možno už čoskoro dočkáme mobilov Sony. Veď množstvo z nich využíva poznatky Sony z najrôznejších oblastí, kde pôsobí.

 Eton Mobius

Obal na iPhone so solárnym panelom

Výrobca Eton Mobius prišiel s obalom na Apple iPhone, ktorý má na svojej zadnej strane solárny panel a 1 800 mAh batériu. Ak necháte iPhone na slnku aspoň hodinu, máte postarané o predĺženie výdrže o pár hodín. Obal je možné vďaka zabudovanej batérii dobíjať na slnku i samostatne.

 HTC Logo

HTC „válí“ kvartál za kvartálom

Taiwanský výrobca HTC sa zo šedej myšky za niekoľko rokov stal extrémne úspešným producentom špičkových telefónov, čo dokazuje už ani neviem koľký kvartál za sebou. Tretí kvartál tohto roku ukončil s rastom 79,07 % oproti rovnakému obdobiu minulého roka a zisky po zdanení dosiahli približne 612 miliónov dolárov. Pripomínam, že za tento kvartál! Nemáte náhodou nejaké ich akcie?

 Rotor camera

Foťák s valčekmi

Istý francúzsky dizajnér prekvapil nápadom za milión. Ovládanie, teda nastavenie funkcií fotoaparátov bolo vždy pomerne náročné pre začiatočníkov, no s týmto valčekovým ovládaním a jasnými ikonami na každom valčeku by mohlo byť omnoho jednoduchšie. Čo poviete? Možno sa toho chytí niektorý svetový výrobca a najbližšiu sezónu máme takýto rotačný systém v každom kompakte.

 Dyson DC37

Vysávač guľa

Na výstave IFA 2011 známy anglický výrobca Dyson ukázal vysávač DC37, ktorý sa ako vždy vymyká bežnému dizajnu, no svojou technológiou opäť prekonáva svoju konkurenciu. Patentovaná Ball technológia by mala zaručiť, že sa vám pri vysávaní už nikdy nikde vysávač nevzprieči.