Reklama

Tech svet (279. deň): Zomrel vizionár Steve Jobs

Drahomír Piok

Dnes bohužiaľ začneme smutnou správou o smrti IT mága, vizionára a človeka, ktorý chtiac či nechtiac zmenil smer smartfónov, mp3 prehrávačov a počítačov. Žiaľ, život si nevyberá a rakovina je zákerná a bolestivá choroba na, ktorú zatiaľ liek nepoznáme.

Dnešné horúce novinky:

GPS navigácie Mio s aktualizáciou máp na dva roky za facku?

Volant pre profesionálov priamo z formuly F1

Najlepší mobilný reproduktor?

Toshiba Thrive 7: Honeycomb v malom balení

Steve Jobs už nie je medzi nami

Steve, narodený 24. februára v San Franciscu , podľahol rakovine pankreasu včera vo večerných hodinách. Túto smutnú správu oznámilo predstavenstvo Apple na týchto stránkach, kde môžete zaslať aj kondolenciu. Jobs bol najznámejšia osobnosť IT sféry posledných rokov a zmenil pohľad na používanie rôznych produktov. Určite najznámejšie výrobky jeho kariéry sú známy iPod, iPad či fenomenálny iPhone, ktorý výrazne ovplyvnil smer mobilných telefónov. Vo svojich prehláseniach smútia aj osobnosti ako Bill Gates alebo americký prezident Barack Obama. Dokonca aj Google si na svojej stránke uctil pamiatku Stevea Jobsa. Pred oficiálnymi obchodmi Apple sa v celom svete sa hromadia odkazy, sviečky a kvety na pamiatku tohto výnimočného človeka.

Robot, ktorý skočí kúpiť sendvič

O robote PR2 sme sa už zmienili, no tento raz sa stal veľmi užitočným pomocníkom. Po príkaze. aby majiteľovi doniesol sendvič pozrel do chladničky, no nakoniec sa vybral až do obchodu kde desiatu zobral, no nezaplatil :). Robot PR2 je testovací robot pre zavádzanie nových z technológií.

Bezdrôtový televízor

Spoločnosť Sharp predstavila 20“ televízor s integrovaním Wireless HDMI. Obraz sa prenáša bezdrôtovo cez dodatočnú konzolu. Okrem toho televízor obsahuje TV tuner a DLNA. V predaji bude len zatiaľ v Japonsku, no v prípade veľkého záujmu sa ho dočkajú aj ostatné krajiny.

Sharp

F-35 po prvý krát

Super stíhačka spojených štátov amerických F-35 pristála tento týždeň po prvý krát na lietadlovej lodi. Aby som bol presný s kolmým štartom vzlietla a následne tak pristála. Armáda tieto stroje zatiaľ testuje, no obáva sa, že mohutné otočné tryskové motory po čase roztavia konštrukciu pod asfaltom lietadlovej lode. A to aj napriek osadeniu tepelného štítu.

Foto:electricpig.co.uk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.