Reklama

Tech svet (278. deň): Zablokuje Samsung predaj iPhonu 4S?

Dominik Fúsek

Patentové súdne spory medzi Samsungom a Applom (v súčasnosti ich prebieha asi 20) sú častou témou diskusií. Až doteraz však väčšinou kórejská firma ťahala za kratší koniec a bránila sa útokom svojho niekdajšieho odberateľa. Po predstavení iPhonu 4S sa však veľa zmenilo. V dnešnom súhrne sa pozrieme aj na koncept elektrického bycikla z bambusu, významnú novinku z oblasti Smart TV a tablet za 32 €.

Dnes sme vám priniesli tieto články:

Apple iPhone 4S je toľko očakávaný iPhone 5

Samsung All-in-One: Dravec na pohľadanie

JBL iBT: Prenosné UFO

Dell XPS 14z: tenký rámik a hrubý výkon

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (27. časť)

Apple iPhone 4S

Súboj pokračuje

Dvaja najväčší technologickí rivali, Samsung a Apple, neprestávajú v zúrivých súdnych bitkách. Dnes Samsung dokonca ohlásil, že sa pokúsi zabrániť predaju nového iPhonu 4S v Taliansku, Francúzsku, Južnej Kórei a prípadne ďalších krajinách. Príčinou má byť ako inak porušenie patentových práv, konkrétne v oblasti 3G konektivity. Samsung teda prešiel od obrany k ostrému útoku. V kauze Galaxy Tab 10.1 sa však dopredu veľmi nepohol. Výrobca navrhol Applu kompromisnú dohodu, vďaka ktorej by Samsung mohol predávať Galaxy Tab 10.1 aj na austrálskom trhu. Čo Samsung ponúkal nie je známe, vedenie Applu však pohotovo odmietlo.

LG Smart TV

Na Smart TV konečne aj Flash

Priaznivci surfovania na webe prostredníctvom televízora sa konečne dočkali. V smart televízoroch LG modelového radu 2012 bude prítomná podpora Adobe Flash i Adobe AIR 3. Okrem bohatšieho internetového obsahu sa televízorom týmto otvárajú brány ak ku kvalitnejším hrám. V tomto prípade budú ovládané LG smartfónmi a tabletmi, resp. ovládačom Magic Motion.

Akash

Tablet za 30 €?

Ultralacných tabletov s cenovkou pod 150 € máme na trhu viacero, ich kvalita je už iná otázka. V každom prípade, proti novinke menom Akash nemajú žiadnu šancu. Ide o indický vládny projekt s cieľom vybaviť modernými technológiami predovšetkým chudobnejších študentov. Akash bude stáť v prepočte asi 32 €, ponúkne 7“ uhlopriečku, Android 2.2, 256 MB RAM a dokonca 2 USB porty. Projekt však bol už viackrát odložený a tak nie je isté, či bude úspešne dokončený.

Elektrický skúter T20

Ekológia nadovšetko

Často sa hovorí, že elektrické vozidlá škodia životnému prostrediu viac, než konvenčné, pretože ich výroba je náročnejšia. Ťažko posúdiť, koľko je na tomto tvrdení pravdy, v prípade elektrického skútra T20 to však neplatí určite. Francúzsky návrhár Antoine Fritsch ho zostrojil z bambusu, gumy, hliníka, ocele a korku. S pocitom úžasnej ekologickej čistoty sa môžete na ňom preháňať rýchlosťou do 35 km/h na vzdialenosť maximálne 40 km.

Zdroj a foto: engadget.com, geeky-gadgets.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.