Reklama

Tech svet (272. deň): Samsung zaplatí 10 až 15 USD za každý predaný Android

Drahomír Piok

Nokia zatvorila obrí závod v Rumunsku a prepustila tisícky zamestnancov! Windows Phone 7 je dostupný už vo verzii Mango. Stiahnuť novú aktualizáciu môžete bez obmedzení všetky na telefóny s Windows Phone 7. Samsung a Microsoft sa dohodli na spoločnom využívaný patentov. Na záver zaujímavá hračka pre deti, ale aj dospelých.

Dnešné horúce novinky:

12,5“ ultrabook Samsung za rozumnú cenu

Niečo pre fajnšmekrov

Samsung Galaxy S II HD LTE: Krásavec s HD displejom a silným procesorom

Špičkový retro Fujifilm Fine X10 ohúri už aj cenou

Nokia to „zabalila“ v Rumunsku, Nemecku a USA

Dnešné ráno malo horkú príchuť pre rumunských zamestnancov závodu Nokia. Finský výrobca sa rozhodol v tejto fabrike na mobilné telefóny prepustiť do konca roka 2012 celkom 2 200 zamestnancov. Na iných miestach vo svete sa tiež nešetrilo. V USA a Nemecku príde o prácu ďalších 1 300 zamestnancov. Po tejto správe zhustla atmosféra v celej spoločnosti a o miesta sa boja už nie len radoví zamestnanci.

Nokia továreň

Mango už môžete ochutnať

Včerajším dňom uvoľnil Microsoft dôležitú aktualizáciu pre svoj operačný systém Windows Phone 7. Na aktualizáciu prejde akékoľvek zariadenie s týmto operačným systémom. Na vylepšenom systéme si môžte vychutnať plnohodnotný multitasking, rýchlejší internetový prehliadač a ešte väčšie integrovanie sociálnych sietí.

Mango

Samsung a Microsoft

A ešte jedna správa od giganta s Redmontu. Samsung podpísal s Microsoftom zmluvu o krížovom využívaní patentov jednou či druhou spoločnosťou. Obe firmy tak jednali práve kvôli nespočetným patentovým súdnym sporom. Veď dvaja sú vždy viac ako jeden. Súčasťou dohody je uvedená aj formulácia o zaplatení Microsoftu istej čiastky (cca 10 USD až 15 USD) za každý predaný Android telefón. Samsung by mal na oplátku získať nešpecifikované lepšie podmienky pri operačnom Windows Phone 7.

Samsung a Microsoft

Tank na diaľkové

Táto hračka, ktorá je dostupná približne za sumu 110 € dokáže divy. Ovláda sa z voľne stiahnuteľnej aplikácie na iOS a okrem zmeny smeru či rýchlosti môže nahrávať a posielať na iPod/iPad/iPhone video. Dokonca má inštalovanú IR diódu pre nočné videnie.

Foto: engadget.com, Microsoft

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.