Reklama

Tech svet (271. deň): Prvý tablet s Tegrou 3 odhalený!

Dominik Fúsek

V poslednom čase sa Apple poriadne zahráva s trpezlivosťou svojich zákazníkov a fanúšikov, nový iPhone akosi nechce predstaviť. Veľkí výrobcovia mobilov sú pozvaní, aby sa vzopreli Googlu. Pozrieme sa aj na zaujímavý softvér pre Android.

Ponuka našich článkov pre dnešný deň:

Canon PowerShot SX40 HS máme už v rukách, chcete niečo vedieť?

Na Magiu od T-Comu Facebook ale aj Obraz v obraze

Bose Lifestyle 135: Zvuk v tých správnych rukách

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (26. časť)

Predstavenie iPhone 5/4S

Konečne oficiálne

Včera sme vás informovali o špekulácii, že iPhone 5 (alebo 4S) bude predstavený na konferencii 4. októbra. Apple sa k situácii postavil vzorne a konečne tento dátum oficiálne potvrdil. Tak už sa len šesťkrát vyspíme a dočkáme sa toho, na čo čaká každý správny fanúšik, ale aj odporca Applu.

VLC Media Player

VLC aj pre Android

Pre smartfóny a tablety s Androidom je konečne dostupný multimediálny prehrávač VLC Media Player, známy a obľúbený najmä z počítačov. Poradí si takmer so všetkými audio a video formátmi. Zatiaľ však nejde o finálnu verziu a stiahnuť ju môžete iba na stránkach výrobcu. Nefinálna verzia môže a určite aj má viacero chýb, preto zvážte, či radšej nepočkáte na príchod programu na Market.

NFC

NFC novinky

O technológii NFC sme sa dnes dozvedeli dve novinky. O prvú sa postaral výrobca hardvéru Broadcom, ktorý čoskoro začne vyrábať energeticky efektívnejšie 40 nm čipy. Tie budú až o 90 % úspornejšie a o 40 % menšie. Na poli softvéru sa zasa prezentovala spoločnosť ISIS. Tá pozýva veľkých výrobcov mobilov, aby použili jej NFC systém namiesto prichádzajúceho Google Wallet. Či sa producenti nechajú zlákať nie je isté, ISIS však už má za chrbtom troch veľkých amerických operátorov – AT&T, Verizon aj T-Mobile.

ZTE T98

Prvý tablet s Tegrou 3 bude z Číny?

Redaktorom istého čínskeho technologického servera sa do rúk dostal zaujímavý kúsok. Ide o 7“ tablet ZTE T98, prvý vybavený štvorjadrovým (resp. päťjadrovým) procesorom Nvidia Kal-El (Tegra 3). Spomínaný čip bude taktovaný na 1,3 GHz a rozhodne bude tým najvýkonnejším, aký sme doteraz v tabletoch videli. Ďalšie špecifikácie zahŕňajú Android 3.2, HD displej či hrúbku 11,5 mm.

Lara Croft and The Guardian of Light

Ďalší bod pre Xperiu Play

Úspech hernej platformy závisí predovšetkým od kvality a množstva dostupných hier. Sony Ericsson to vie a preto sa dohodol s vývojármi zo Square Enix na spolupráci. Tá v novembri prinesie exkluzívne titul Lara Croft and the Guardian of Light a neskôr ďalšie tituly optimalizované pre smartfón Xperia Play.

Zdroj a foto: engdaget.com, geeky-gadgets.com, Sony Ericsson

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.