Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tech svet (27. deň): iPad vládne tabletom, Android mu dýcha na chrbát

Tech svet (27. deň): iPad vládne tabletom, Android mu dýcha na chrbát
Dominik Fúsek
Tech svet (27. deň): iPad vládne tabletom, Android mu dýcha na chrbát

Trh smartfónov ovládol Google Android už pred niekoľkými mesiacmi, vo vodách tabletov však stále kraľuje Apple. Zrejme nie nadlho. Google aktualizuje obľúbený program Earth, vedci uskutočnili dva prevratné objavy a istý umelec má nevšednú hračku, ktorá sa nebude páčiť každému.

Pozrite si aj pestré novinky z rána:

Hurá, ide sa točiť 3D – Sony má najmenšiu 3D kameru na svete!

Telekom predstavil jarnú akciu mobilného a fixného internetu

Krásne notebooky a ultrabooky od Samsungu

Google bude v nových Mercedesoch ako doma

Môže byť počítačová myš hranatá?

Trh tabletov

Android berie všetko

V poslednom štvrťroku minulého roka predal Apple dvakrát viac tabletov ako o rok predtým. Predaje androidov sa ale strojnásobili, takže už Google na svojho konkurenta stráca iba 17 %. Za normálnych okolností by sme toto číslo považovali za obrovskú pätinu trhu, v prípade Androidu je ale jej získanie otázka niekoľkých mesiacov.

Google Earth 6.2

Krajšia Zem v Google Earth

Populárny softvér firmy Google sa dočkal aktualizácie na verziu 6.2, okrem tej počítačovej boli upgradované aj mobilné varianty. Hlavnou novinkou sú krajšie, realistickejšie textúry našej planéty.

Laser

Problém s chladením? Nikdy viac!

Vedci zistili, že laserové lúče dokážu predmety nielen zohrievať, ale aj chladiť. Za pomoci vákuovej komory a laseru môže byť malá gáliová membrána za optimálnych podmienok ochladená až na -269°C, čo nie je ďaleko od absolútnej nuly (-273,15°C). Použitie tohto systému v IT branži by spôsobilo revolúciu. Viac informácií nájdete tu.

Sedemkrát rýchlejší optický internet…

Ďalší revolučný objav sa týka optických médií. Ak by sa ako zdroj optického signálu použili novo vyvinuté tzv. kvantové body, frekvencia prenosu sa zvýši s doterajšieho maxima 10 THz až na 70 THz. O šialenej prenosovej rýchlosti je škoda hovoriť. Alternatívnym použitím je medicína, optické signály majú totiž extrémne malú vlnovú dĺžku a môžu prechádzať kožou.

Domáci miláčik

Istý britský umelec si sám zostrojil nafukovacieho pavúka gigantických rozmerov. Monštrum sa takmer dokáže vznášať vo vzduchu.

Zdroj a foto: Engadget, io9.com, Strategy Analytics