Reklama

Tech svet (269. deň): Motorola XOOM 2 (po)odhalená

Dominik Fúsek

Kedysi populárny a vytúžený tablet Motorola XOOM v záplave konkurencie akosi upadá do zabudnutia. Možno už je teda čas na nástupcu. Do sveta už unikli jeho prvé fotografie a neoficiálne špecifikácie. Ďalej sa v dnešnom článku pozrieme na neohrozené úspechy Samsungu, ekologický rekord českého výrobcu a magnetické čelo.

Naša ponuka článkov pre dnešný deň:

Nokia 500: Jednoduchá klasika? (recenzia)

Jabra Sport: odolný Bluetooth headset

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (29.časť)

NEC LaVie Touch: Windows tablet s externou klávesnicou a DVD dokom

HIGH END Slovakia 2011 už o pár dní v Bratislave!

Samsung Galaxy S II

Neporaziteľný Samsung?

Zdá sa, že ani súdne útoky Applu na Samsung nemajú veľký vplyv – kórejskému gigantovi sa aj naďalej darí viac než dobre. Výrobca dnes oznámil, že Galaxy S II sa predáva výborne a za päť mesiacov sa predalo už 10 miliónov kusov. Ide o nový rekord. Na rovnakú métu potreboval model Star šesť mesiacov, prvá generácia Galaxy S až sedem.

Motorola XOOM 2

Nástupca XOOM v dvoch variantoch?

Do sveta unikli prvé fotografie a špecifikácie tabletu Motorola XOOM 2. Vlastne nie jedného, ale dvoch. Podľa všetkého totiž budú predstavené dve verzie – menšia 8,2-palcová a väčšia 10-palcová. Ich displeje budú zobrazovať HD rozlíšenie, pravdepodobne prostredníctvom IPS technológie. Po vzore konkurencie budú hrubé len 9,3 mm, vybavené dvojjadrovým 1,2 GHz procesorom, 5 Mpx fotoaparátom s Full HD videom, 1 GB RAM a operačným systémom Android 3.2 Honeycomb. Dátum predstavenia zatiaľ nepoznáme.

Akumoto rekord

1 136 km za 24 hodín

Český výrobca elektrických skútrov Akumoto prekonal rekord vo vzdialenosti prejdenej elektrickým skútrom. Za 24 hodín sa mu podarilo prejsť až 1 136,3 km, pričom spotreboval 40,8 kWH energie. Výrobca má po svojej domovskej krajine roztrúsené nabíjacie stanice, tie však v teste nepoužil, namiesto toho vozidlu priebežne vymieňal batérie.

Čelo trochu inak

Klasický hudobný nástroj violončelo sa dočkal zaujímavej obmeny. Istému americkému študentovi sa podarilo zostrojiť tzv. magnetické violončelo, na ktoré dokáže hrať bezdrôtovo – pomocou magnetu.

Zdroj a foto: engadget.com, fony.sk, Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.