Reklama

Tech svet (265. deň): Koľko sociálnych sietí ešte potrebujeme?

Dominik Fúsek

Zamestnanci Microsoftu majú stále rušno, pracujú na dvoch dôležitých projektoch – Windows 8 a Windows Phone. O oboch systémoch výrobca zverejnil zaujímavé info. Dozviete sa aj o tom, že elektromobily možno čoskoro zlacnejú na polovicu. Na záver sa pozrieme na jednoduchý spôsob, ako svoj mobil/tablet premeniť na diaľkové ovládanie.

Nezabudnite na ostatné dnešné články:

Nový časopis TECHBOX je už v predaji

Orange prináša prístup k miliónom skladieb „za babku“

HTC Rhyme: osloví najmä naše krajšie polovičky

Nvidia Tegra 3 (Kal-El): päťjadrové smartfóny majú bránu otvorenú!

Samsung Omnia 7

Mango do dvoch týždňov aj na vašom prístroji!

Rýchle aktualizácie systému sú jednou z najväčších výhod operačného systému Windows Phone 7, najmä v porovnaní s dravým Androidom. Microsoft svoje sľuby dodrží a podľa jeho oficiálneho vyhlásenia bude aktualizácia systému na verziu 7.5 Mango dostupná pre všetky staršie zariadenia v horizonte dvoch týždňov.

ASUS UEFI

BIOS je mŕtvy, nech žije UEFI!

V poslednom čase výrobcovia základných dosiek stále viac uprednostňujú graficky prívetivejší systém UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) oproti staršiemu textovému BIOS-u. Dôvod je jednoduchý – čisto textové vyhotovenie programu pre nastavenia bootloaderu a parametrov hardvéru mohlo menej skúsených používateľov ľahko zmiasť. Podľa posledných informácií bude Microsoft s príchodom Windowsu 8 „tlačiť“ na výrobcov, aby BIOS nahradili UEFI. Zatiaľ tak urobili ASUS a MSI.

Logitech Harmony Link

Mobil ako diaľkové

Z dielne Logitech vyšlo zaujímavé príslušenstvo s upokojujúcim názvom Harmony Link. Ide o bezdrôtový modul, ktorý sa cez Wi-Fi spojí s iOS/Android zariadením a prijímané povely premieňa na infračervené signály ovládajúce televízor či iné zariadenie, celkovo si poradí s deviatimi súčasne. Viac informácií na hitechreview.com.

Mercedes-Benz elektromobil

Elektrické autá konečne za rozumný peniaz?

V Nemecku sa formuje skupina inžinierov Karlsruhe Institute of Technology (KIT), ktorá si dala jediný cieľ – zo svojich prostriedkov vo výške 200 miliónov eur nájsť a zdokonaliť výrobné postupy, ktoré zefektívnia produkciu elektromobilov a znížia výrobné náklady na polovicu. Možno sa teda „čoskoro“ dočkáme ekologických vozidiel, ktoré stoja za zváženie kúpy. Zlá správa je, že si musíme počkať do roku 2018.

Koľko sociálnych sietí ešte potrebujeme?

Na svete je množstvo ľudí, ktorým sociálne siete začínajú poriadne liezť na nervy a príchod perspektívneho hráča Google+ im zaťal do živého. Jedna takáto skupinka pripravila paródiu – antisociálnu sieť NOT Google+. Ide síce len o žart, niektoré myšlienky z videa však rozhodne stoja za zamyslenie.

Foto: computer-juice.com, engadget.com, hitechreview.com, techbox.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.