Reklama

Tech svet (257. deň): Windows 8 predstavený, vyskúšate ho s nami!

Drahomír Piok

O inováciách batérií je počuť veľmi často, no pre tento raz vedci z Leedskej Univerzity nehovoria zväčšení kapacity, ale o zmene tvaru. Očakávaná novinka Windows 8 je predstavená. Čo všetko prešlo renováciou a čo úplne nové? Nokia začína propagovať NFC svojimi tzv. NFC Hubmi.

Nezabudnite ani na naše dnešné články:

Luxusný smartfón Mobiado Grand 350 pre fanúšikov Aston Martin

Futuristický Altec Lansing inAir 5000

Lenovo IdeaPad U300 a U 400: kovové šasi a poriadni výkon

Samsung MV800 odfotí fotografiou z každého uhla

Baterka

Odvážne tvrdenie

Vedci z americkej univerzity tvrdia, že vyvinuli nový typ polyméru, ktorý má mnoho zaujímavých vlastností. Výroba batérií by mala po uvedení zlacnieť, stali by sa bezpečnejšími a v neposlednom rade by boli tvarovateľné. Doslova by mohli nadobudnúť geometrický tvar. Nový materiál prechádza v súčasnosti testovaním aby sa v budúcnosti mohol niekedy objaviť aj v komerčnom predaji. Kedy to približne bude vedci nešpecifikovali.

Myš bez hraníc

Projekt „Microsoft Mouse Withhout Borders“ je softvér, ktorý umožní používať viacero počítačov naraz a ovládať ich jednoducho pomocou jednej klávesnice a myši. Celý systém funguje bez akéhokoľvek dodatočného hardvérového zariadenia. Akonáhle poskládate  viacero počítačov dohromady, môžete pohodlne medzi mini prenášať súbory akciou „drag and drop“. Najúžasnejšie je, že celý softvér  „Microsoft Mouse Without Borders“ je zdarma a prístupný k stiahnutiu.  

NFC hub

Nokia a NFC

Nokia cez svoje služby NFC Hub umožní spoločnostiam aby vytvárali vlastné samolepky, plagáty či iný tovar. Tie môžu obsahovať dodatočné informácie, URL linky či aplikácie, ktoré v danom okamihu pomôžu používateľovi. Oproti Googlu sa Nokia nepúšťa do žiadnych peňažných transakcií realizovaných práce cez túto možnosť. Hovorí o tom, že táto technológia zatiaľ nedozrela do tak vyspelého štádia a mohla by byť zneužitá, čoho sa väčšina zákazníkov aj bojí.

Windows 8

Včera sa dočkal predstavenia nový Windows 8, ktorý naštartuje pekelne rýchlo, za jednu až päť sekúnd. Prináša predovšetkým viac-menej nové prostredie Metro, ktoré už môžete poznať hlavne z telefónov Windows Phone 7. Samozrejme, je orientované pre ovládanie prstom, no vyzerá atraktívne a dá sa používať aj s myškou a klávesnicou. Našťastie stále zostal spôsob ovládania klasického desktopu, ktorý poznáme doteraz. Prieskumník či správca procesov prešli, tak ako iné  programy zmenami. Nové vylepšenia si môžete prezrieť na videu alebo ich môžete dokonca sami vyskúšať! Stačí navštíviť túto oficiálnu stránku a vybrať si tu správu verziu pre vás.

Pozor, jedná sa stále o vývojárske verzie, ktoré nie sú 100% dotiahnuté do ich konca a neodporúčame ich využívať ako primárny operačný systém.

Letecká premávka

Na veľmi sympatickom videu je spracovaná letová prevádzka nad USA po dobu jedného dňa. Pozrite sa v krátkom videu ako to vyzerá, keď na oblohe lieta viac než 20 000 lietadiel.

 

Foto: Nokia, yankodesing.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.