Reklama

Tech svet (255. deň): Liečiť nás budú pavúky

Drahomír Piok

V dnešnom Tech svete opäť zarýpneme do osieho hniezda menom Apple vs Samsung. Samsung stále nemôže predávať Galaxy Tab 10.1 a Apple si brúsi zuby aj na jeho nový 7.7“ tablet so SAMOLED + displejom. Sony začne dodávať fólie, ktoré spolu s webkamerou a špeciálnym softvérom upravia obraz tak, že 3D efekt dokážete pozorovať aj bez okuliarov.

Nezabudnite si prečítať aj naše ostatné dnešné články:

Toshiba ukázala 4K 3D televízor a ďalšie novinky

7.1 kanálový zvuk v minimálnom balení

Samsung Galaxy Note: začína sa písať nová kapitola smartfónov (prvé dojmy)

Sony má projektor do domácností s rozlíšením 4 096 x 2  160 bodov!

OS Bada 2.0 pre všetkých

Samsung potešil všetkých majiteľov rady Wave, nevynímajúc staručkého Samsungu S8500 Wawe. OS Bada 2.0 bude pre všetkých. Používatelia sa tak môžu tešiť na mohutnú aktualizáciu, ktorá bude dostupná vo štvrtom kvartáli. Systém bude optimalizovaný pre každý z rôznych telefónov. Medzi hlavné vylepšenia pre staršie telefóny bude plnohodnotný multitasking, Wi-Fi Direct alebo HTML5.

Pavúk

Nanopavúky ako lekári budúcnosti

Web New Scientist priniesol informáciu o tom, že vedci z Pensylvánskej Štátnej Univerzity vytvorili mikropavúka s vlastným pohonom a rozmerom menším ako jeden mikrometer. Zložený je z dvoch častí, zlata a kremíka. Pri svojej veľkosti, ktorá je menšia než červené krvinky, by mohol v budúcnosti pohodlne cestovať cievami, hľadať poškodené miesta, dávkovať liečivo alebo vyhľadávať zrazeniny či nádory. Hoci je výskum stále len v predbežnej fáze, vedci počítajú, že v budúcnosti budú takto kolovať v krvi tisíce nanobotov.

Sony 3D fólia

Fólia pre 3D efekt od Sony

Sony na výstave IFA 2011 prezentovala notebooky špeciálnymi fóliami, ktoré dokážu vytvárať 3D efekt bez potreby okuliarov. Mal som česť vyskúšať si túto novinku, no žiaden prelom som nezažil. Obraz bol v podstate pozerateľný len v jednom bode, no stále to nebolo ono. Spočiatku bude táto fólia dostupná pre notebooky VAIO S za cenu 129 €. Do predaja sa dostane už budúci mesiac.

Galaxy Tab 7.7

Apple chce zakázať Galaxy Tab 7.7

Po tom, čo súd schváli predbežné opatrenie stále trvá zákaz predaja veľkých 10.1“ Galaxy Tabov. Samsung sa hodlá odvolať na súde vyššieho stupňa a dožaduje sa práva, aby mal zákazník v Nemecku na výber aj z jeho portfólia. Apple chystá novú žalobu pre Galaxy Tab 7.7 a jeho zákaz predaja v Nemecku. Po stiahnutí zo stánky Samsungu na výstave IFA 2011 má veľkú šancu, aby sa používatelia v Nemecku Galaxy Tabu 7.7 ani len nedočkali. Žeby Apple dostal strach?

Bitka 9 000 ľudí

Našťastie sa v tomto prípade jednalo o svetový rekord v bitke s vodnými balónmi. Presne 175 141 vodných balónikov vyplytvalo 8 957 ľudí behom pár minút.

Foto: techbox.sk, petsfoto.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.