Reklama

Tech svet (252. deň): Windows 8 naštartuje za pár sekúnd

Dominik Fúsek

Aj na konci pracovného týždňa prichádzame, aby sme vás informovali o aktualitách zo všetkých oblastí technologického sveta. Dnes sa pozrieme na ďalšiu fajnovosť pripravovaného Windowsu 8, dobré správy pre fanúšikov platformy Smart TV, nové procesory tak z dielne Intelu, ako aj AMD a veľmi zaujímavý koncept automobilu.

Neprehliadnite však ostatné dnešné články:

Výkonný ultrabook Lenovo IdeaPad U300s zmestíte aj do kabelky

Toshiba Qosmio DX730 je počítač a zároveň televízor

V seniorských mobiloch emporia už aj fotoaparát

Creative ZEN X-Fi3: nová dávka zvuku na cesty

LG Smart TV

Smart TV dozrieva

Zdá sa, že v budúcnosti budeme čoraz viac používať televízor a menej počítač. Giganti LG, Philips a Sharp sa dohodli na spolupráci, ktorej cieľom bude vytvorenie jednotnej platformy, ktorá zaručí kompatibilitu aplikácií na všetkých ich televízoroch. Otvorená platforma bude postavená na štandardoch ako HTML5, CE-HTML a HbbTV, betaverzia bude vývojárom dostupná v októbri. Ambiciózny projekt pre vývoj HTML5 aplikácií pre televízory v posledných dňoch spúšťa aj softvérová firma Opera, máme sa teda na čo tešiť.

Intel Sandy Bridge

Intel dostal z AMD strach?

Ambicióznosť a obrovský potenciál prichádzajúcich APU čipov AMD si uvedomuje aj súčasná jednotka na poli x86 procesorov, Intel. Ktovie, nakoľko sa gigant konkurencie obáva, v každom prípade sme sa z jeho dielne tento týždeň dočkali až 16-tich nových procesorov. Sú medzi nimi tak mobilné, ako aj desktopové, v každej triede (Celeron G, Pentium G, Core i3, Core i5, Core i7) pribudol aspoň jeden zástupca Sandy Bridge platformy. Niektoré z nich už nájdete aj v našich obchodoch. AMD naopak spúšťa predaj prvého 16-jadrového serverového procesora. O výkonných Bulldozer APU žiaľ zatiaľ mlčí.

Opel One Euro Car

Len jedno euro na 100 kilometrov!

Opel predstavil koncept elektromobilu s názvom One Euro Car. Malé vozítko pre dve osoby váži len tretinu hmotnosti bežného automobilu a dosahuje maximálnu rýchlosť 120 km/h. Čo je ale dôležitejšie a o čom hovorí aj jeho názov, na 100 kilometrov spotrebuje elektrinu za jedno jediné Euro. Žiaľ, zatiaľ ide iba o koncept.

Windows 8 dorastá

Výrazné skrátenie bootovacieho času oproti predchodcom priniesol už Windows 7, osmička na tom však bude ešte lepšie. Microsoft zverejnil ďalšie video, kde notebook nabootoval za niekoľko sekúnd. Ťažko povedať, či bol použitý SSD disk alebo klasický HDD, v každom prípade sa môžeme tešiť na rapídne zlepšenie.

Zdroj a foto: engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.