Reklama

Tech svet (250. deň): Samsung Galaxy Note otestovaný, poznáme jeho cenu!

Dominik Fúsek

Výstava IFA 2011 pokračuje a s ňou stále narastá hromada zaujímavých noviniek. V dnešnom prehľade si pozrieme test výkonu vytúženého smartfónu/tabletu Samsung Galaxy Note, ovládanie televízoru pre skutočne lenivých divákov, vylepšenie Smart TV funkcií Samsungu, kooperáciu veľkej trojky výrobcov a automobil, akým budete v budúcnosti jazdiť možno aj vy.

Dnešný deň priniesol aj tieto novinky:

Nová 3D kamera od Panasonicu vie natáčať aj 3D makro zábery!

Skutočný 3D svet od Sony

Lenovo bude predávať zaujímavo vybavený tablet za 150 €

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (23. časť)

Samsung Galaxy Note

Galaxy Note otestovaný

Na internete sa objavili prvé výsledky benchmarkov Samsungu Galaxy Note. Hybrid medzi tabletom a smartfónom vybavený dvojjadrovým 1,4 GHz procesorom Samsung Exynos a výkonným grafickým jadrom vôbec nesklamal a umiestnil sa na absolútnej špičke. Výsledok cez 3 600 bodov v aplikácii Quadrant je jednoducho rozprávkový. Pre porovnanie, jednojadrové 1 GHz čipy bežne dosahujú maximálne 1 500 bodov, dvojjadrové 2 000 – 2 500. Len či toľký výkon využijete. Budete musieť, za špičkový prístroj totiž zaplatíte 715 € (neoficiálny, ale celkom reálny údaj), a to je veru poriadna investícia.

Ovládač Haier Mind Control

Prečo je ten ovládač tak ďaleko?

Ak je ovládanie televízora diaľkovým ovládačom pre vás príliš namáhavé, zbystrite. Pre najlenivejších ľudí sveta bol vyvinutý prototyp ovládania televízora mysľou. Ovládač si stačí nasadiť na hlavu a sústrediť sa, potom už nemusíte ani pohnúť prstom. Koncept zatiaľ funguje na prepínanie staníc a ovládanie hlasitosti. Kým táto rozprávka dorazí do našich obývačiek, ešte nejaký čas potrvá.

Samsung Star

Samsung je už jednotkou na Slovensku

Juhokórejský Samsung oznámil výsledky predaja svojich mobilných telefónov, síce len za mesiac júl (august ešte asi mesiac potrvá), no podľa predaja dosiahol prvýkrát v histórii v predajnosti prvú priečku. Celkovo v júli predstavoval trhový podiel 41,1 % a oproti júnu išlo o 6,6 % zvýšenie. Uvidíme teda aký rast bude Samsung komunikovať za august. Mimochodom, na Slovensku dominovali modely Samsung E1080 a Samsung S 5230 Star.

Samsung 3D TV

3D YouTube v Smart TV

Samsung ohlásil mierne vylepšenie „inteligentných“ funkcií svojich televízorov. K internetovému prehliadaču, widgetom a rôznym ďalším službám pribudne priama podpora prehrávania 3D videí z YouTube. Situácia s nedostatkom priestorového obsahu sa tak pozvoľna začína zlepšovať.

Sony, Toshiba, Hitachi

Konkurencia nespí

Samsung má Super AMOLED Plus, LG AH-IPS. A ostatní? Buď zostanú pri zastaralých LCD-čkach, alebo môžu nakupovať od vyspelejších konkurentov. Reč je o displejoch mobilov a tabletov, ktoré sa v poslednom čase pekne vyvíjajú a stávajú sa silnou marketingovou zbraňou. Toshiba, Sony a Hitachi sa rozhodli, že už nebudú sedieť so založenými rukami a spoja svoje sily vo vývoji nových zobrazovacích panelov menších uhlopriečok. Očividne sa máme na čo tešiť.

Auto a cloud computing?

Na záver detailný pohľad na blízku budúcnosť, ako ju vidí automobilka Ford. Hybrid Evos je vybavený širokými možnosťami konektivity vrátane cloud computingu. A mimochodom, stále vás odvezie z A do B, hoci to je pri sociálnych sieťach druhoradé.

Foto: Drahomír Piok, engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.