Reklama

Tech svet (245. deň): IFA 2011 začína

Dominik Fúsek

Po roku sa v Berlíne opäť otvorili brány výstavy IFA 2011. Ako ste sa mohli presvedčiť v prvej časti reportáže (IFA 2011 (1): Top novinky na živých fotkách a videách!), noviniek je veru požehnane. Objavilo sa však aj viacero zaujímavostí zo zdrojov mimo výstavy. Poďme sa na ne pozrieť.

Dnes sme vám priniesli tieto články:

Sony Ericsson Xperia Arc S má rýchlejší procesor a softvérové vylepšenia

Mystický obor Samsung Hercules odhalený ako Galaxy S II LTE

Panasonic DMC-FX90: Kompakt s Wi-Fi a rýchlymi reakciami

Acer TravelMate Timeline 8481T s tenkým rámom mieri do biznis segmentu

LG Optimus 3D

Konverzia z 2D do 3D

Na recenziu LG Optimus 3D sa môžete tešiť v novom časopise TECHBOX, pre nedočkavcov tento prístroj už vlastniacich však máme dobrú správu. V októbri sa aktualizáciou systému výrazne rozšíri množstvo 3D obsahu pre tento prístroj. Optimus 3D totiž získa schopnosť akúkoľvek OpenGL 2D hru pracujúcu v režime na šírku skonvertovať do 3D režimu.

J1719-1438

Jupiter z diamantu

Vedci z melbournskej univerzity objavili vo vzdialenom vesmíre veľmi zaujímavú planétu. J1719-1438 je veľký ako Jupiter a podľa názoru objaviteľov kompletne pozostáva z kryštalického uhlíku – diamantu. Vyhliadky na začatie ťažby ale pre priepastnú vzdialenosť nie sú práve ružové.

Scosche RDTX-PRO

Dozimeter pre iPhone

Ďalší kúsok do zbierky užitočných (alebo šialených) doplnkov pre iPhone. Merač radiácie spolu so špeciálnou aplikáciou pre iOS je výsledkom snahy pomôcť v situáciách podobných japonskej katastrofe. Výťažok z predaja poslúži na charitatívne účely.

Samsung Galaxy S WiFi 3.6

Nový smartfón bez telefónu

Rodina Samsung Galaxy S WiFi smartfónov bez možnosti telefonovania (alebo mini tabletov, ak chcete) sa na IFA 2011 dočkala najmenšieho prírastku. Samsung Galaxy S WiFi 3.6 sa môže pochváliť Androidom 2.3, 1 GHz procesorom TI OMAP, 3,6“ HVGA displejom, Wi-Fi, GPS navigáciou, dvomi fotoaparátmi (2 Mpx zadný, VGA predný), internetovou telefóniou a 8/16 GB pamäťou. Cena v prepočte začína na 170 €.

ASUS MARS II otestovaný

Nedávno spomínaná hráčska grafická karta od ASUSu sa dočkala benchmarkov, ktoré jednoznačne potvrdili, že ide o najvýkonnejšiu samostatnú grafiku všetkých čias, až o 20 % výkonnejšiu než Nvidia GeForce GTX 590. Kvôli limitovanému počtu 999 vyrobených kusov a cene 1 500 $ je to správna voľba pre fanúšikov série ROG, ostatní zvolia skôr dvojicu kariet GTX 580 s rovnakým výkonom, efektívnejším chladením a podstatne nižšou cenou.

Foto: engadget.com, techbox.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.