Reklama

Tech svet (242. deň): najväčšie úložisko sveta má 120 petabajtov

Dominik Fúsek

Technologický svet sa nehodlá zastaviť za žiadnu cenu a neustále chrli ďalšie a ďalšie novinky. Pred prichádzajúcou výstavou IFA 2011, na ktorú sa iste tešíte rovnako ako my, ich množstvo ešte vzrastá. Môžeme si teda vybrať tie najzaujímavejšie. Náš dnešný výber zahŕňa dobrú správu pre majiteľov čerstvých Xperií od Sony Ericssonu, ľudí čakajúcich na jednoduchý dual-SIM slušnej značky, vlastníkov iPhonu túžiacich zaujať i budúcich motorkárov.

Dnešný a včerajší deň sme vám priniesli tieto novinky:

Nikon má konečne svoj prvý odolný kompakt

Prepracované ozvučenie auta s iPhonom a Sony

Panasonic DMC-FZ150: Nový ultrazoom s kvalitným videom

Volant Ferrari aj na vašom stole

Canon PowerShot SX150 IS: prerastený kompakt pre rodiny?

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (25.časť)

PC hranie nie je mŕtve! Zachráni ho Razer Blade

Sony Ericsson Xperia arc

Majitelia Xperií, jasajte

Vo svojich začiatkoch s OS Android mal Sony Ericsson výrazné problémy s prípravou aktualizácií, za čo si vyslúžil tvrdú kritiku. Podľa všetkého sa už ale poučil. Na október výrobca ohlásil aktualizáciu Android smartfónov predstavených v tomto roku – ide o modely radu Xperia, konkrétne Arc, PLAY, neo, pro, mini, mini pro a ďalšie. Okrem najnovšieho Androidu 2.3.4 pribudnú videohovory v Gtalku, natívne uloženie snímky obrazovky (screenshoty) a funkcia 3D sweep panorama, vďaka ktorej smartfóny budú vytvárať 3D fotografie, ktoré si pozriete na svojej 3D TV. Druhou novinkou je pozmenenie výbavy modelu Xperia neo. Kvôli nedostatku 8 Mpx Exmor R senzorov bude nahradený modelom Xperia neo V s 5 Mpx fotoaparátom a nižšou cenou.

Dual-SIM od Nokie za facku

Okrem vybavených smartfónov Nokia v posledných dňoch predstavila aj dva jednoduché modely. Ide o novinky Nokia a 100 a Nokia 101 s 1,8“ displejom, rozhraním Series 30 a základnou výbavou. Stovka bude stáť 20 €, vybavenejšia sestra za príplatok zanedbateľných 5 € ponúkne aj microSDHC slot, MP3 prehrávač a dokonca podporu dual-SIM. Dostupnosť v treťom štvrťroku.

iPhone puzdro

Som samé ucho

Ak tento slovný zvrat patrí medzi vaše obľúbené, máte asi 10 € navyše a radi prekvapujete svojich známych, toto puzdro pre iPhone určite neprehliadnite. Okrem vtipného vzhľadu je tiež dobrou ochranou proti odpočúvaniu.

IBM úložisko - ilustračné foto

Najväčšie úložisko sveta

Spoločnosť IBM sa už v minulosti zaslúžila o niekoľko zaujímavých rekordov a najväčšie úložisko sveta je len ďalším v poradí. Tento veľmi ťažko predstaviteľný komplex 200 000 klasických hardiskov má kapacitu neskutočných 120 petabajtov, čo je presne 120 000 terabajtov, alebo ak chcete, 120 000 000 000 MB. Zmestilo by sa doň asi 40 miliárd MP3 skladieb alebo 170 miliónov DivX filmov. Také mať doma…

Lietajúci banán alebo namydlený blesk?

Na záver opäť trochu „zelenej“ dopravy. Pozrite sa v priamom prenose na prekonanie rýchlostného rekordu na elektrickom motocykle Ligtning Motorcycles Flying Banana MK II. Na vyvinutie rýchlosti 347 km/h si výrobca vystačí s elektrinou za 12 centov.

Foto: engadget.com, geeky-gadgets.com, Techbox.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.