Reklama

Tech svet (238.deň): Linux oslavuje 20. rokov

Drahomír Piok

Apple dosiahol svoje a Galaxy Tab definitívne 1. septembra v Nemecku svoj predaj neodštartuje. Taiwanskému výrobcovi smartfónov uniklo niekoľko screenshotov z pripravovaného Sense UI 3.5. Linux dnes oslávil druhé desaťročie od svojho vzniku. Na záver  vás čaká video, na ktorom si poskladal jeden Japonec kópiu zbrane P90 z dreva.

Prečítajte si aj ostatné dnešné novinky:

Štvorica nových Samsung Galaxy na scéne

Nikon CoolPix P7100 je o niečo lepší a prepracovanejší ako predchodca

Facebook zapracoval nad ochranou súkromia

Nokia C3-01 dostala zlaté kryty a príliš výkonný procesor

Samsung Galaxy Tab 10.1

V Nemecku Galaxy Tab 10.1 nebude

Okresný súd definitívne rozhodol v žalobe podanej proti Samsungu za porušovanie patentov ohľadne dizajnu. Predbežné opatrenie zákazu predaja tak potvrdil aj právoplatný rozsudok. U nás začne predaj „zákázaného“ Samsungu Galaxy Tab 10.1 už začiatkom budúceho mesiaca. Ak chcete vedieť viac, zadovážte si najnovšie číslo časopisu Techbox. Vypracovali sme pre vás podrobnú recenziu tohto nadupaného tabletu.

Všetko najlepšie Linux

Fín Linus Torvalds po prvý raz zvestoval svetu 25.8.1991 o tom, že začal pracoval na operačnom systéme, ktorý bude zdarma. Nekonalo sa tak na veľkej tlačovej konferencii, ale na obyčajnom diskusnom fóre pre „geekov“. V oznamovacom poste zmienil svoju predstavu a následne nahral (zatiaľ) malú časť kódu na verejne prístupný FTP server. Prvá, použiteľná verejná verzia bola dostupná už v septembri toho istého roku. Na začiatku mal Linux ako taký 10 000 riadkov kódu, no za 20 rokovl narástol na 14 miliónov. Jeho vývoji zebezpečuje dnes množstvo spoločností, vývojárov a nadšencov. Linux je základom pre mnohé produkty s ktorými každodenne prichádzame do styku ako napríklad mobil, bankomat, webové servery alebo televízie. Využiteľnosť sa naďalej stále rozširuje. Prajeme všetko najlepšie.

HTC Sense 3.5

Nový HTC Sense

Taiwanskému výrobcovi HTC unikli snímky, ktoré ukazujú nový Sense UI 3.5. Zdá sa že zámok obrazovky využíva stále kruh s možnosťou rýchleho spustenia aplikácie. Zväčšiť by sa mal klasický HTC widget na počasie a v menu pribudnú na spodnej hrane dve ikony. Prvá má slúžiť k vstupu k aplikáciám a druhá spustí rozhranie pre hovory.

Fujitsu koncept

Koncept úžasného tabletu

Aby tých dotykových placiek nebolo málo, tak spoločnosť Fujitsu ukázala koncept najbližšej budúcnosti tabletu. Dizajn tvorí priehľadné sklo s OLED obrazovkou. Medzi hlavné vymoženosti sa zaraďuje pokročilá rozšírená realita a bezdrôtové dobíjanie.  Koncept vyzerá úžasne ale skutočnosť je často niekde úplne inde.

Samsung IFA

Samsung a IFA

Od Samsungu tu máme ešte jednu správu, o ktorú sa postaral uniknutý obrázok. Na veľtrhu IFA sa má konečne dočkať odhalenia nový Wave 3, Galaxy Tab 7.7 a záhadný Galaxy Note. Práve Note je označovaný ako nástupca doterajšieho high-end smartfónu Galaxy S II. Novinky z predstavenia vám prinesieme naživo z Berlína, kde samozrejme nebudeme chýbať.

P90

Drevená FN P90

Mladý obyvateľ Japonska si sám zostrojil unikátnu hračku. Dverenú kópiu samopalu P90 prezývaného tiež kačica. Zbraň samozrejme nestrieľa ostrú muníciu len malé gumičky, no aj tak musela byť stavba takého komplikovaného zariadenia náročná.

 Foto: Fujitsu, Techbox, geeky-gadgets.com, xda.cn, thisismynext.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.