Reklama

Tech svet (237. deň): Windows 8 a Mango za dverami

Dominik Fúsek

Okrem zmeny na poste vedúcej osobnosti firmy Apple sme sa dočkali aj viacerých nemenej zaujímavých noviniek. Hneď tri prišli z dielne Microsoftu. Ďalšie dve potešia každého fanúšika elektromobilov. Okrem toho sa pozrieme na nový ovládač pre PlayStation 3 a znovuzrodenie HP Touchpad-u.

Dnes sme vás informovali aj o týchto produktoch a udalostiach:

Veľký deň Nokie? Tri smartfóny a nový OS Symbian Belle!

Sony NEX-7 je ďalším dôkazom japonskej šialenej dokonalosti

Steve Jobs definitívne odstupuje z postu CEO Applu

Tri „rôzne“ BlackBerry Curve v jednom tele

15,6-palcová štýlovka od Samsungu žiari farbami

(ne)Poznáme výhercu nadupaného Android smartfónu Sony Ericsson Xperia neo

Vylepšené LED TV Sharp sú zamerané na multimédiá a úsporu energie

Športový elektromobil Toyota

Elektromobily zrýchľujú

Jeden z najväčších priekopníkov elektromobilov a ekologického jazdenia, automobilka Toyota, ohlásila zámer zdieľať technologické postupy s konkurenčným Fordom. Ich cieľom je vyvinúť nový elektrickú platformu s pohonom zadných kolies, ktorá sa stane základom pre malé dodávky a SUV. Toyota sa tiež pochválila ambíciou prekonať rekord elektromobilov na trati v nemeckom Nürburgringu. Podľa výrobcu si stále veľa ľudí myslí, že elektromobil a výkonné auto sa navzájom vylučujú. Presvedčiť ich má športiak s maximálkou 260 km/h.

Microsoft vylepšuje, čo sa dá

Z diele Microsoftu vyšili hneď tri novinky. Ak podrobne sledujete ohlásené vymoženosti očakávaného updatu Windows Phone Mango, môžete si do zoznamu dopísať webkameru a integráciu služby Skype. Výrobca tak začína využívať vlastníctvo nedávno pohltenej firmy. Ďalšie dve novinky sa týkajú počítačového systému Windows 8. Nový systém bude „masívne“ podporovať vysokorýchlostné rozhranie USB 3.0, vďaka čomu bude reálnejšie dosahovať teoretické maximum 5 Gb/s. Vylepšený bude aj správca súborov. Pri kopírovaní a presúvaní budú všetky prenosy zobrazené v jednom okne a doplnené grafom rýchlosti. Konflikty názvu súborov bude možné riešiť prehľadnejšie vďaka detailným informáciám a náhľadom súborov.

N-control Avenger

Keď ide o milisekundy

Za veľkou mlákou sa do predaja dostáva vecička s názvom N-Control Avenger. Ide o prídavné zariadenie pre gamepad, zvyšujúce hráčovi obratnosť, presnosť ovládania a tým aj rýchlosť reakcií v hre. Doteraz bolo príslušenstvo dostupné len pre Xbox 360, čoskoro si ho užijú aj majitelia PlayStation 3. Cena je 50 $.

Touchpad nie je nepoužiteľný!

Nedávno sme vás informovali o neuveriteľnom výpredaji tabletu HP Touchpad. Hoci je cenovka 70 € rozprávková, mŕtvy systém umožňuje zariadenie používať len na jednoduchšie úlohy. Výkonného hardvéru je však na prehliadanie fotografií a webu škoda, a tak vznikla myšlienka portovať Android na spomínaný tablet. Podľa všetkého už sa to podarilo – HP Touchpad s Androidom 2.2.1 je na svete. Ak patríte k šťastným majiteľom tohto kúsku, viac informácií hľadajte na serveri engadget.com.

Zdroj a foto: engadget.com, geeky-gadgets.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.