Reklama

Tech svet (236.deň): Samsung nemôže predávať Galaxy S, Galaxy S II a Ace! No to nie je všetko.

Drahomír Piok

Jednoznačne najväčšou udalosťou dňa sa stal zákaz predaja Samsugu Galaxy S, S II a ACE na území celej európskej únií. No to ešte nie je všetko, na rad prichádza znova Galaxy Tab 10.1 a rok starý Galaxy Tab. Slovenské O2 bude rozdávať stovky nových smartfónov od Huaweiu. Prepracovaná hra pre iPad 2 posúva rozšírenú realitu o krok vpred.

Prečítajte si aj naše ostatné dnešné novinky:

LG Optimus Sol: prvý smartfón s Ultra AMOLED displejom

Značkový Headset od majstrov Counter-Striku

Ruský obrnený telefón, ktorý zvládne čokoľvek

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (21.časť)

Apple žaloba

Predaj Smartfónov od Samsungu zakázaný v celej EÚ

Holandský sudca v Haagu práve rozhodol o zákaze predaja telefónov, ktoré porušujú patent EP 2.058.868 (spôsob rolovania/prechádzanie galériou) a ďalej EP 2098948, EP1964022 (autorské práva o dizajne). Týmto za obeť padla trojica Samsungov Galaxy S, S IIACE. Sudca následne rozhodol, že ďalšie patenty porušujú tablety Galaxy Tab a Galaxy Tab 10.1, no v tomto prípade ešte nie je zrejmé či bude predaj stopnutý. Zdá sa, že zákaz bude v platnosti od 13. októbra.

Aktualizácia:

Zdá sa, že Samsung vydá aktualizáciu, a bude meniť inštalácie telefónov Galaxy S, Galaxy S II a Ace tak, aby neporušovali patent 2.05.868, ktorý vlastní Apple. V žalobe totiž tento patent figuroval ako jeden z hlavných dôvodov zákazu predaja. Týmto opatrením sa vyhne rozhodnutiu súdu prestať predávať výrobky porušujúce tento patent na území EÚ.

O2 Sútaž

O2 sa súťaženie zapáčilo

Po nedávnej akcii O2 Slovensko, pri ktorej hľadali súťažiaci agenta s telefónom Motorola Defy prichádza ďalšia. Zúčastniť sa bude môcť ktokoľvek, kto sa stane fanúšikom „fun page“ O2 na Facebooku a zaregistruje sa v aplikácií pre hru. Odtiaľ budú odkázané ďalšie inštrukcie. V súťaži je dohromady 500 smartfónov Huawei U8650 Sonic.

Rozšírená realita

Táto zábavná forma interakcie okolia so smartfónom alebo tabletom je čoraz populárnejšia. Unikátna prepracovaná hra Ball Invasion pre iPad 2 sa výborne prispôsobuje okoliu, ktoré vidí. Dokonca naň môže aj reagovať a zohľadňuje aspekty ako odrážanie od stien či podlahy. Pre lepšiu predstavu odporúčam vzhliadnuť priložené video.

Toshiba Smarbo

„Dvojjadro“ vo vysávači

Áno, dvojjadrové procesory nie sú len výsadou smartfónov, počítačov alebo televízorov. Najnovší vysávač od spoločnosti Toshiba, konkrétne model Smarbo používa pre výpočet trasy, infračervené senzory na detekciu prekážok, gyroskop, či mapovanie miestnosti dvojjadrový procesor. Nie sú známe presné špecifikácie použitého modelu, no je zaujímavé sledovať pokrok aj v týchto oblastiach. Toshiba Smarbo debutuje v Japonsku za približne 800 €.

Foto: Toshiba, O2

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.