Reklama

Tech svet (235. deň): Symbian Belle už zajtra!

Dominik Fúsek

Aj dnes sa vám prihovárame so stručným prehľadom najvýznamnejších technologických noviniek dnešného dňa. Tentokrát sa pozrieme na vynovené procesory firmy AMD, pripravovanú veľkú aktualizáciu OS Symbian, robota záchranára a zaujímavý USB gadget.

Dnes sme vás informovali aj o týchto novinkách:

Sony predstavilo dva ďalekohľady s Full HD videom a 3D

Sony Ericsson to s Walkmanmi myslí vážne, prichádza novinka Live

Porsche: ak nie v garáži, tak aspoň na stole

Mobiado Grand Touch je Nexus S odetý do zlata

AMD Fusion APU

AMD vylepšuje

Nové procesory AMD APU sa tešia rastúcej popularite už pomerne skoro po uvedení prvých nimi vybavených počítačov. Výrobca sa preto rozhodol svoje rady Zacate (E-series) a Ontario (C-series) vylepšiť. Nové čipy podporujú rýchlejšie pamäte na frekvencii 1 333 MHz, HDMI 1.4 výstup s podporou 3D a zabezpečia dlhšiu výdrž batérie, konkrétne 10,5 hodín v prípade E-série a 12 hodín pri C-series. Počítačov s novými čipmi sa údajne dočkáme veľmi skoro.

Symbian Belle teaser

Symbian Belle prichádza

Len pár dní po uvoľnení aktualizácie Symbian Anna Nokia chystá ďalšiu veľkú vec. Na svojej Facebook stránke výrobca spustil odpočítavanie, ktoré sa zastaví zajtra popoludní. Výrobca nás láka, aby sme vyskúšali niečo nové. Podľa všetkého takmer iste pôjde o predstavenie chystanej aktualizácie Symbian Belle, prípadne prvých prístrojov s týmto systémom. To však automaticky neznamená uvoľnenie updatu pre aktuálne smartfóny, naň si pravdepodobne pár mesiacov počkáme.

Philips USB zubná kefka

Zubná kefka s USB portom

Ďalší šialený USB gadget, tentokrát z dielne Philipsu. Ak si chcete udržať čistý chrup aj počas práce na počítači a máte asi 280 € navyše, neváhajte a kúpte si ju.

Banské nešťastia sa stali príliš častým javom, aby nechali chladnými inžinierov z amerického inštitútu Sandia Labs. Výskumníci vyvinuli Gemini-Scout Mine Rescue Robot, robota určeného priamo na záchranu zavalených baníkov. Zariadenie je vybavené termálnou kamerou, vysielačkou a pásmi pre pohyb v náročnom teréne. Dokáže prevážať náklad či iný materiál a stále je relatívne malý, takže sa môže pohybovať v stiesnených priestoroch. Pozrite sa, ako funguje v praxi.

Foto: engadget.com, geeky-gadgets.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.