Reklama

Tech svet (231. deň): v HP sa všetko mení

Dominik Fúsek

Akoby v posledných dňoch nebolo vďaka kauze Galaxy Tab 10.1 dosť kontroverzie, technologický svet dnes šokovala aj spoločnosť HP. Výrobca nie je spokojný so svojím hospodárskym výsledkom a razantne mení svoje postoje. Pre webOS už nie je v jeho portfóliu miesto a tento nádejný systém pravdepodobne čoskoro zanikne. Najväčší výrobca počítačov však ešte viac prekvapil vyhlásením, že sa v budúcnosti chce sústrediť viac na služby a softvér, ako na počítače samotné. V dnešnom prehľade sa pozrieme aj na pripravovaný vesmírny hotel, novú funkciu Google Máp, syntetickú hlinu či grafickú kartu, po ktorej zatúži nejeden hráč.

Nezabudnite si pozrieť dnešné články:

Samsung Galaxy Tab 10.1 máme už v rukách, môžete ho mať aj vy!

Strážte si svoje súkromie na Facebooku, môžete prísť o hromadu peňazí

Kvalitnejší zvuk z tabletu? Logitech má riešenie

1,5 GHz dvojjadro a 1930 mAh batéria v mobile za 215 €?

CSS

Najdrahší hotel sveta

Dovolenka v Chorvátsku či na Kanárskych ostrovoch vás už nudí? O pár rokov už môžete na dovolenku zájsť do vesmíru. Ruská spoločnosť Orbital Technologies plánuje do roku 2016 na obežnej dráhe postaviť Commercial Space Station (CSS) – vesmírny hotel. Za let zaplatíte pol milióna libier (asi 575 000 €), za päť nocí ďalších sto tisíc (115 000 €).

Google Mapy s počasím

Internetový gigant vylepšuje svoju obľúbenú online službu o informácie o počasí. Na ktoromkoľvek mieste sveta môžete v mapách zobraziť aktuálnu teplotu a symbol oblačnosti (slnečno, oblačno atď), ale aj predpoveď na ďalšie dni. Novinka funguje aj u nás a aktivujete ju v pravom hornom rohu mapy.

Syntetická hlina

Japonskí vedci z hydrogélu vyvinuli fóliu Imec. Ide v podstate o akúsi syntetickú hlinu tenkú len niekoľko mikrometrov. Na fólii perfektne absorbujúcej vodu dokázali vypestovať niekoľko menších rastlín. Zatiaľ však dokázali prežiť len tie najsilnejšie.

ASUS ROG MARS II

Jedna 580-tka nestačí

Hráčsku značku Republic of Gamers ASUS obohatil o veľmi zaujímavý prírastok. Je ním high-end grafická karta MARS II s dvomi grafickými procesormi Nvidia GeForce GTX 580 a troma gigabajtmi GDDR5 4 008 MHz. Karta má dohromady až 1 024 CUDA jadier taktovaných na 782 MHz, 2×384-bitovú pamäťovú zbernicu a špeciálny chladiaci systém. Už sa tešíme na prvé benchmarky. Vyrobených bude iba 1 000 kusov, cena sa odhaduje na 1 000 $.

Zdroj a foto: engadget.com, hitechreview.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.