Reklama

Tech svet (223. deň): Čo už vieme o iPhone 5?

Dominik Fúsek

V dnešný deň svet moderných technológií prakticky nevybočil zo svojich koľají, napriek tomu sme sa dočkali niekoľkých zaujímavých noviniek. Kórejský Samsung pokračuje vo svojich „výbojoch“ a okrem mnohých iných oblastí chce ovládnuť aj trh infraštruktúry mobilných sietí. V blízkej budúcnosti sa zrejme vyriešia problémy s fenoménom tzv. jednodňových smartfónov. Automobilka Ford tiež vidí budúcnosť v zelenej energii, predstavila zaujímavé riešenie pre vlastníkov elektromobilov. Na záver sa pozrieme na zaujímavé video, zhrňujúce informácie o chystanom nástupcovi iPhonu 4.

Dnes sme vám priniesli aj tieto novinky:

Ťažké časy pre Samsung: predaj tabletov v EÚ zakázaný!

Priekopnícke laserové projektory HDI 3D

Konvertibilný tablet Dell Latitude XT3 pre profesionálov

LTE BTS O2

Nezastaviteľný Samsung?

Kórejská firma si vytvorila široké portfólio produktov od vysávačov a pračiek až po smartfóny či inteligentné televízory. V poslednom čase sa však stále viac venuje aj budovaniu mobilných sietí. Ešte prednedávnom túto činnosť výrobca prevádzkoval len na domácej pôde a obmedzoval sa na CDMA siete. V budúcnosti ale Kórejci chcú infraštruktúru poskytovať aj v Európe, pričom ich sortiment bude zahŕňať všetky moderné siete – GSM, UMTS, LTE či WIMAX. Nokia-Siemens Networks a Ericsson, dobre zabehnutí hráči, tak dostanú veľmi ambicióznu konkurenciu.

Fotovoltaický polarizačný článok

Smartfón, ktorý sa nikdy nevybije

Vedci z Kalifornskej univerzity zisti, že mobily môžu so svojou energiou hospodáriť podstatne lepšie. Počas polarizačného procesu sa v štandardnom LCD paneli zbytočne vyplytvá až 75 % svetelnej energie z podsvietenia. Použitím organických fotovoltaických článkov dokázali túto energiu recyklovať a výrazne znížiť spotrebu displeja. O čo viac poteší možnosť takto získavať elektrinu z vonkajšieho svetla – predovšetkým slnečného žiarenia. Výdrž batérie by sa tak mnohonásobne predĺžila. Žiaľ, nie je známe, kedy a či vôbec sa tento nápad dočká masovej produkcie.

Ford SunPower solárny systém

Zelená energia pre Focus Electric

Automobilka Ford spojila sily s firmou SunPower a predstavila príslušenstvo pre svoje elektromobily. Za 10 000 $ (asi 7 000 €) dostanete 2,5 kW strešný solárny systém, ktorý je určený na nabíjanie automobilu. Vďaka nemu získate energiu na 1 600 km mesačne. Snáď sa časom dočkáme aj trochu ľudovejšieho riešenia.

Nástupca iPhonu 4 na seba necháva dlho čakať a množia sa tak rôzne predpoklady a dohady o jeho výbave. Na tomto videu si môžete pozrieť všetky pohromade i s pravdepodobnosťou, že ich v iPhone 5 skutočne uvidíme.

Foto: engadget.com, techbox.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.