Reklama

Tech svet (222.deň): 5. novembra vraj padne Facebook

Drahomír Piok

Prehupli sme sa do stredu, verím, že úspešného, pracovného týždňa a aj z neho prinášame najnovšie správy. Zdá sa, že Symbianu v USA a Kanade na dobro odzvonilo. Po zatváraní kamenných obchodov Nokia končí aj s predajom smartfónov, no len tých so symbianom. Začala sa vytvárať prvá veľká dohoda štyroch výrobcov 3D televízorov na spoločných okuliaroch.

Určite si prejdite aj ďalšie naše dnešné články:

Externá mechanika Sony napáli fotky a videá kdekoľvek

Najlepší z najvýkonnejších domácich receiverov?

Full HD kamera JVC s procesorom, ktorý zvláda aj rozlíšenie 4K2K

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (19. časť)

Nokia N8

Symbianu odzvonilo

Fínska Nokia v rámci príprav vstupu telefónov s operačným Windows Phone 7 prestane predávať smartfóny so symbianom. Tak sa udeje minimálne v Spojených štátoch amerických a Kanade. K tomuto stanovisku nebol udaný presný dátum, no udeje sa tak v blízkej budúcnosti. Nokia nemá v USA práve najlepšiu povesť, a tak sa bude snažiť aspoň takto „vyčistiť“ portfólio a nahradiť ho úplne niečím novým. Pre amerických fanúšikov Nokie, ktorých síce nie je veľa, je to po správe, že sa nedočkajú Nokie N9, ďalšia rana. Na margo toho Stephen Elop, generálny riaditeľ Nokie, dodáva, že Nokia síce sľúbila podporu Symbianu do roku 2016, no len na niektorých trhoch.

Univerzálne 3D okuliare

Univerzálne 3D okuliare

Štvorica priekopníkov 3D technológie Sony, Panasonic, Samsung a Xpand sa dohodli na spoločnom štandarde 3D okuliarov. Keďže spoločný štandard okuliarov bude založený na aktívnom 3D, tak spomedzi veľkých výrobcov medzi nimi chýba LG. Tá presedlala na pasívnu technológiu 3D zobrazovania Cinema 3D. Nové univerzálne 3D okuliare budú synchronizované cez infračervenú diódu alebo Bluetooth. Kompatibilitu zaručia aj so všetkými tohtoročnými 3D televízormi. Kedy presne sa ich používatelia dočkajú neuviedli, no malo by to byť ešte tento rok.

Anonymous oznámili, že 5. novembra budeme bez Facebooku

Tlačová správa alebo skôr video hackerskej skupiny Anonymous na YouTube hovorí o tom, že Facebook predáva súkromné informácie používateľov vláde a zneužíva tak svoju moc. Za špehovanie ľudí pre úrady ho má stihnúť trest. Správa vo videu taktiež pripomína, že všetky údaje na Facebooku sú „nezmazateľné“ a že svoj účet nikdy nezrušíte. Informácie stále zostanú na serveroch Facebooku. Čo presne a či vôbec niečo sa stane 5. novembra uvidíme všetci na vlastnej koži.

Android

Auto dnes už pohodlne ukradnete aj telefónom

Prednedávnom som písal o spôsobe kradnutia áut, v ktorom stačilo poslať jednu dešifrovanú sms správu. Tá istá dvojica IT špecialistov, Don Bailey a Matthew Solnik, predviedli všetko v praxi na bezpečnostnej konferencii v Las Vegas. Jednoducho odomkli dvere a naštartovali auto pomocou smarfónu s Androidom. Po novom oznámili, že týmto spôsobom ľahko vedia ovládať semafory alebo bezpečnostné kamery. Sami povedali, že nie je potrebné žiadne extra drahé vybavenie a ani zručnosť v obore.

Chrome OS v tablete

Google ukázal širokej verejnosti ako pracuje na verzii operačného systému Chrome pre tablety. Systém je veľmi podobný ako základný Chrome OS pre notebooky len mierne modifikovaný pre dotykové rozhranie. V súčasnosti sa začínajú objavovať prvé lastovičky s týmto operačným systém na notebookoch. Kedy uvidíme prvý Chrome OS tablet ukáže budúcnosť. Žiaden presný termín nebol oznámený.

Svetlá Los Angels

Na záver video, ktoré trvalo autorovi nasnímať celých šesť mesiacov. Pohľad na prekrásne nočné mesto anjelov venoval svojej babke, ktorá mu prednedávnom zomrela.

Foto: engadget.com, Nokia, androidmobiles.com,

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.