Reklama

Tech svet (221. deň): Zmení Apple trh televízorov?

Dominik Fúsek

Svetoznámy výrobca grafických kariet Nvidia predstavil svoje dve kľúčové myšlienky, ktorými chce zmeniť grafický svet blízkej budúcnosti. Spoločnosti Apple už zrejme nestačia úspechy v mobilnom a IT segmente a chce si odhryznúť aj z televízneho koláča. V OmniVision vytvorili miniatúrny fotografický čip pre mobilné telefóny. Na záver sa pozrieme na haváriu symbolu bezpečnosti – samošoférovacie auto Googlu.

Pozrite si aj tieto novinky:

Ovládanie zrkadlovky Canon pomocou smartfónu s Androidom?

Ako na profesionálny 3D zvuk?

Pohodlná chiclet klávesnica a púzdro pre iPad v jednom

Nvidia

Multi a cloud grafika

Nvidia predstavila dve nové technológie pre grafikov – profesionálov. Nvidia Maximus má zabezpečiť dostupnosť grafických kariet Quadro takmer každému, pričom sa výrobca začína zameriavať na výrobu zostáv viacerých menších kariet na úkor jednej veľkej výkonnej karty. Nvidia Virtual Graphics predstavuje virtuálnu grafickú kartu v cloude, samozrejme môže fungovať len za predpokladu rýchleho internetového pripojenia.

Apple

iTelevízor už čoskoro?

Podľa neoficiálnych informácií začne firma Apple do konca roka vyrábať vlastné televízory s otvoreným systémom iOS. Keďže spoločnosť nie je na výrobu veľkých panelov vybavená, pravdepodobne sa spojí s niektorým zo „zabehnutých“ výrobcov. Môžeme sa teda tešiť na ďalšiu revolúciu?

OmniVision

Nový fotografický senzor

Boj o najtenší mobil pokračuje a šetriť treba na každom mieste. Spoločnosť OmniVision predstavila 8 Mpx fotografický senzor, ktorý je o 20 % tenší než ekvivalentná konkurencia. Tiež sa chváli o 35 % vyššou citlivosťou na svetlo a prítomnosťou HDR režimu či Full HD/30 fps videa. Prvé prístroje sa majú objaviť začiatkom budúceho roka.

Google Toyota Prius

Nabúraný robot?

Samošoférujúce auto vyvíjané Googlom spôsobilo nehodu. Upravená Toyota Prius narazila do iného Priusu neďaleko sídla firmy v Mountain View. Podľa spoločnosti je však príčinou havárie ľudský faktor, automobil sa podľa nej v čase nárazu neriadil sám. Práve bezpečnosť je prioritou tohto projektu.

Foto: Apple, engadget.com, hitechreview.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.