Reklama

Tech svet (217. deň): „Najväčší“ stop-motion film na svete

Dominik Fúsek

Firma Apple i výrobcovia príslušenstva pre jej produkty sa o svojich zákazníkov starajú skutočne vzorne, čo ich vedie k tvorbe zaujímavých produktov. Veľmi zaujímavo znie spojenie externého disku s nabíjačkou na iPad. Spoločnosť OCZ zasa predstavila disk interný, konkrétne SSD-čko s neuveriteľnými prenosovými rýchlosťami. Svet technológií dnes privítal aj tablet špeciálne určený pre deti, rozšírenie podpory videohovorov v službe Skype a kuriózne použitie Nokie N8.

Dnes ste sa mohli dočítať aj o týchto témach:

Slúchadlá pre nič nerušený spánok

Google spustil volania v 150 krajinách za nižšie ceny ako Skype!

Plne vybavený herný android Huawei Vision za dobrú cenu?

Acer S5201M dokáže premietať zo vzdialenosti 0,5 metra, poradí si s 3D

Iomega Mac Companion

iPady všade navôkol?

Známy výrobca PC príslušenstva Iomega predstavil Mac Companion, externé disky pre počítače Mac. Dizajnovo splýva s MacBookmi a stolnými PC iMac, jeho 2/3 GB platne sa otočia 7 200-krát za minútu. Kuriozitou je možnosť nabíjať diskom iPad.

OCZ Z-Drive R4

SSD-čko rýchlejšie než RAM?

Firma OCZ predstavila nový rad SSD diskov Z-Drive R4, ktoré dosahujú prenosovú rýchlosť (čítanie i zápis) neuveriteľných 2 800 MB/s a zvládnu 500 000 operácií za sekundu (IOPS). Je jasné, že obyčajné SATA III pripojenie by takýto tok nezvládlo, preto je disk vyhotovený ako karta do PCI Express 2.0 x8 rozhrania. Maximálna kapacita presahuje 3 TB, na cenu sa radšej nepýtajte.

Vinci tablet

Tablety aj pre deti

Tablet môže výborne poslúžiť aj deťom, predovšetkým na kreslenie či hranie. Svoj desaťpalec s dvojjadrovým procesorom by ste sa im zrejme báli požičať, preto firma Vinci priniesla jednoduchý Android so zjednodušeným prostredím. Viac na zdnet.com.

Skype

Skype konečne pre všetkých?

Videohovory cez Skype sú dostupné ďalším smartfónom s operačným systémom Android 2.3 – predovšetkým do zoznamu pribudli nové HTC a Samsung Galaxy S II. Kompletný zoznam nájdete na Markete.

Nokia so svojím fotomobilom N8 prekonala zaujímavý rekord. Ide o najrozsiahlejší film tvorený technikou stop-motion, t. j. fotografovaním plochy a pomalým ručným posúvaním objektov. Rekord je reprezentovaný fotografovanou plochou viac než 1 000 m2. Pozrite sa, ako to dopadlo.

Foto: cnet.com, engadget.com, geeky-gadgets.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.