Reklama

Tech svet (210. deň): Prvá fotografia iPhone 5?!

Drahomír Piok

Nový prehľad správ, ktoré sa týkajú nie len IT brandže. Dnes aj o tom, že armáda USA a firma Lockheed Martin koketuje s myšlienkou zasadenia vzducholodí do vojenských oblastí. Spoločnosť Apple sa pomaly pripravuje na uvedenie nového smartfónu iPhone 5 a fanúšikovia možno uchmatli jeho prvú fotku. Ak ste si doteraz mysleli, že váš mobilný telefón, teda jeho žiarenie spôsobuje rakovinu môžete od dnes pokojnejšie spávať.

Nezabudnite si prečítať aj dnešné články o:

Výkonný herný notebook MSI za prijateľnú cenu?

Univerzálne Hi-Fi od JVC

Digitálne fotorámčeky Sony pre spomienky

Olympus dobieha konkurenciu s novým 36x ultrazoomom

Vzducholoď Hale-D

Vzducholode v roku 2011?

Známa americká spoločnosť na výrobu zbraní, Lockheed Martin, uskutočňuje prvé testy so vzducholoďami. Samozrejme robí tak na zákazku armády spojených štátov, ktoré požadujú bezpilotnú vzducholoď, ktorá dokáže zabezpečovať telekomunikačný systém v hornatom teréne, napríklad aký má Afganistan. Prvé testy ukázali nešpecifikované nedostatky. Vzducholoď, menom Hale-D napájaná solárnymi článkami musela náhle núdzovo pristáť pri skúšobnom lete z 10 km nadmorskej výšky hlboko v pensylvánskych lesoch.

iPhone 5?

Je toto iPhone 5?

Jeden z fanúšikov stránky 9to5mac.com vraj zachytil fotografiu s novým iPhonom. A prečo práve má byť na vyššie uvedenej fotografii nový iPhone? Človek, ktorý ho mal patrí k vyššie postaveným zamestnanom Applu. Ďalej fanúšik opisuje, že telefón, ktorý mal je Apple, no nepodobal sa ani na jeden z doposiaľ vydaných. Pravdepodobne bol na viac opatrený kamuflážnym krytom, podobne ako mal pred tým iPhone 4. Každopádne nám ostatným prvá fotka veľa nehovorí. Bude si treba počkať na oficiálne predstavenie, ktoré má byť možno už v septembri.

Rakovina z mobilného telefónu

Rakovina z mobilného telefónu

V tejto rovine prebehli už stovky diskusií a rôznych testov. Niektoré z nich sa až diametrálne odlišujú. Posledná štúdia Národného inštitútu pre výskum rakoviny v USA hovorí jasne o tom, že mobilné telefóny nemajú u jedincov žiaden vplyv na výskyt rakoviny. Iné nedávne štúdia, napríklad z mája 2011, konkrétne výskum WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie) s IARC (Agentúra pre výskyt rakoviny) dospeli k výsledkom, že mobilné telefóny môžu vyvolávať karcinogénne látky pre človeka. Ťažko si teraz vytvoriť názor, no každopádne sa zdá že mobilné telefóny nie sú priamou hrozbou pre rakovinu.

Kradnutie áut pomocou SMS?

Kradnutie áut pomocou SMS?

Počítačový analytici Mathew Solnik a Don Bailey objavili nový spôsob krádeží niektorých áut. Odomknúť dvere či naštartovať dokázali poslaním jednoduchej SMS správy z notebooku. Na Slovensku môžeme byť, ale všetci pokojný. Auto musí byť vybavené produktom, ktorý ponúka možnosť vzdialenej správy automobilu. Takáto služba na Slovnsku myslím ešte nie je. Napríklad ak si v USA zabuchnete kľúče v aute alebo ich necháte doma zavoláte na infolinku, ktorá vám auto na diaľku otvorí a naštartuje. Spomínaná dvojica zachytila kľuč, ktorý pri takejto príležitosti pracovník infolinky odošle a dešifrovala ho behom dvoch hodín. Následne už nemali žiaden problém auto otvoriť a spojazdniť.

Najdlhšie video na YouTube

Koľko si myslíte, že by vám trvalo vzhliadnutie najdlhšieho videa na YouTube? Verte, že ani dovolenka od nadriadeného by vám nestačila. Jeho celková dĺžka je neuveriteľných 571 hodín, 1 minúta a 41 sekúnd. Teda video by ste dopozerali niekedy behom 23 dňa.

Foto: guardian.co.uk, engadget.com, 9to5mac.com, BMW

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.