Reklama

Tech svet (209. deň): cestovanie časom v nedohľadne

Dominik Fúsek

Dnešný technologický prehľad sa nesie v znamení budúcnosti. Začneme mierne negatívnou správou – vedci sa vynájdeniu cestovania v čase nepribližujú, naopak, výrazne sa mu vzdialili. Kórejský operátor ukazuje, ako budú v blízkej budúcnosti prebiehať nákupy. Zdá sa, že v budúcnosti už nebude miesto ani pre chrípku, čoskoro totiž bude vyvinutá univerzálna vakcína proti všetkým jej variantom. A smartfóny? Tie sa už čoskoro zmestia do hodiniek.

Za pozornosť stoja aj ostatné dnešné novinky:

Prvý Windows s Mangom je vodotesný

Výborný 24“ monitor Dell za skvelú cenu

Prvý 17-palcový obor od Lenova s 2 GB grafikou

Univerzálne Bluetooth klávesnice Elecom môžete poskladať

Je cestovanie časom vôbec možné?

Problémy s cestovaním v čase

Dostať sa do minulosti či do budúcnosti nie je také jednoduché. Všeobecne sa predpokladá, že na to „stačí“ vyvinúť rýchlosť vyššiu než je rýchlosť svetla (300 000 km/s). Vedci ale zistili, že sa rýchlejšie nerozbehnú ani samotné fotóny, t. j. elementárne častice svetla a žiarenia. Stará dobrá teória relativity tak zostáva neprekonaná.

Xbox 360 Media Remote

Novinky pre Xbox 360

Microsoft predstavil nové príslušenstvo pre svoju hernú konzolu. Prvým kúskom je diaľkový ovládač Xbox 360 Media Remote, slúžiaci predovšetkým na ovládanie multimediálnych aplikácií. Jeho cena bude 20 $. Druhou novinkou je jednoduché Bluetooth slúchadlo Xbox 360 Bluetooth headset za 60 $, ktoré je samozrejme kompatibilné aj s mobilmi.

SK Telecom Smart Cart

Už nezabudnete, čo máte kúpiť

Kórejský operátor SK Telecom v čínskych supermarketoch pokusne zavádza novú službu. Ide o tzv. smart nákupné košíky, ktoré sú vybavené tabletom. Ten sa automaticky cez Wi-Fi zosynchronizuje s vaším smartfónom a stiahne z danej aplikácie váš nákupný zoznam. Samozrejme k nájdeným produktom pridáva informácie o zľavách, výhodách či akciách. Jednoduché a pohodlné – presne také technológie chceme.

Univerzálna vakcína

Univerzálne očkovanie proti chrípke

Do piatich rokov by sme mali podľa Dr. Francisa Collinsa, riaditeľa amerického National Institutes of Health úplne zabudnúť na chrípku. Vedcom sa údajne dovtedy podarí vyvinúť univerzálnu vakcínu, ktorá bude účinná proti všetkým variantom chrípky.

Motorola Active

iPod Nano v hodinkách a s Androidom

Podľa neoverených informácií Motorola pracuje na upravenej verzií smart hodiniek Nike+ SportWatch, ktoré budú zamerané predovšetkým na hudobné a fitness funkcie. Okrem GPS budú disponovať aj Wi-Fi modulom a bežať na nich bude upravený Android.

Zdroj a foto: engadget.com, geeky-gadgets.com, gizmodo.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.