Reklama

Tech svet (203. deň): Symbian ešte žije

Dominik Fúsek

Spoločnosť Apple opäť príjemne prekvapila a jej Mac OS X Lion si za prvý deň predaja našiel viac než milión používateľov. Nokia so svojím Symbianom síce nezažíva takéto úspechy, záujem vývojárov o túto platformu však stále dosvedčuje jej životaschopnosť. Okrem novej navigácie od Sygicu sa pozrieme aj na špeciálnu edíciu konzoly Xbox 360, repliku volantu z F1, či materiál budúcnosti.

Dnes sme vám ponúkli aj tieto články:

TomTom High Speed Multi-Charger nabíja 3 zariadenia naraz

Vysnívaný domáci audio systém?

Lenovo má silného konkurenta pre ASUS Transformer

Fling mini: Konečne pohodlné hranie hier?

Star Wars Xbox 360

Xbox á la Star Wars

Microsoft sa rozhodol svoju obľúbenú hernú konzolu vylepšiť a odel ju do farieb droidov známych z hviezdnych vojen. Konzola s 320 GB diskom sa ponáša na robota R2-D2, hlavný ovládač naopak na C-3PO. Okrem nich v balení nájdete aj ovládač Kinect a hru Kinect Adventures. Cena je stanovená na 450 $, fotogalériu nájdete na engadget.com.

Grafén

Grafén – materiál neobmedzených možností

Výskumníci z Rensselaer Polytechnic Institute objavili novú vlastnosť grafénu – prúd obyčajnej vody tečúcej po ňom dokáže generovať elektrickú energiu. Získali síce iba 85 nanowattov, nezabúdajme ale, že hovoríme o 2D materiáli o rozmeroch 0,03 x 0,015 milimetra. Autori vidia jeho použitie v mikrosúčiastkach, prípadne mikrorobotoch.

Sygic na Nokii X7

Sygic v Ovi Store

Veľkou výhodou smartfónov s OS Symbian^3 je bezplatná navigácia od Nokie. Pokiaľ by vám ale nestačila, môžete si z Ovi obchodu stiahnuť aplikáciu Sygic Europe: GPS Navigation s kompletnými mapami Európy od firmy TomTom. Cena je 30 €, avšak len do 7. augusta, preto sa rozhodujte rýchlo. Po tomto termíne za navigáciu zaplatíte 50 €.

Replika volantu F1

Zberateľský kúsok

Stopercentne autentický, v mierke 1:1. Takýto volant v ruke držia Felipe Massa alebo Fernando Alonso počas aktuálnej sezóny F1. Replika vás vyjde na viac než 1 500 €.

Na záver pohľad na majstrovskú techniku šampióna MotoGP, Casey Stonera, okom 1 000 fps kamery.

Zdroj a foto: engadget.com, likecool.com, zeitnews.org

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.