Reklama

Tech svet (202. deň): V Číne nekopírujú len tovar, majú tam falošný Apple Store

Drahomír Piok

Aktuality tohto dňa začíname s Nokiou, tá uvoľnila svoje mapy aj pre zariadenia s iOS alebo Androidom. Steve Ballmer má vrásky z telefónov, ktoré požívajú ich vlastný operačný systém, Windows Phone 7 totiž nejde na odbyt. Google získal novú doménu pre svoj skracovač URL, tá má dokonca len 4 znaky. Spoločnosť Hitachi oznámila razantné vylepšenie „bez okuliarovej“ 3D technológie.

Dnes sme pripravili aj tieto články:

Vynovený MacBook Air a ďalšie novinky od Apple

Sony ponúka pre BRAVIA TV 3D obsah zadarmo

Lenovo má dva nové tablety série IdeaPad s Windowsom a Androidom

Jabra ukázala ďalšie automobilové Bluetooth slúchadlo

 


Nokia Mapy

Nokia mapy na iPhone?

V minulosti by sa táto kombinácia mohla zdať ako sci-fi, no Fíni na čele s Američanom, sprostredkovávajú Nokia mapy (Ovi Mapy sú minulosťou) pre operačné systémy iOS a Android. Zatiaľ ide iba o webovú aplikáciu, no v budúcnosti by sa mohla stať aj plnohodnotnou aplikáciou, ktorú nájdete v obchode. Žiaľ alebo chvalabohu Google Maps veľkého konkurenta nezískali. Nokia mapy neponúkajú svoju navigáciu zadarmo a ani veľmi vydarené 3D prostredie, no uvidíme čo ukážu nasledujúce mesiace.

Windows Phone 7

Na telefóny s Windows Phone 7 sadá prach

Síce je operačný systém Windows Phone 7 jedným z najrýchlejších, stále sa mu nedarí preraziť. Na trhu už pôsobí presne 9 mesiacov, no za ten čas dieru do sveta neurobil. Pravdupovediac o tento operačný systém je ešte menší záujem ako o predchádzajúce verzie s číslom 6. Nádej znovuzrodenia živí už len aktualizácia na verziu Mango a vstup Nokie.

Google

Skracovanie Google stránok

Nová oficiálna stránka skracovania webových adries bude adresa g.co. No slúžiť bude iba pre adresy, ktoré sú stránkami Googlu. Google stále popri tom prevádzkuje aj stránku goo.gl, ktorá skráti akúkoľvek webovú adresu.

Apple Store

Skutočne neskutočný Apple Store

V Číne sa skutočne dá odkopírovať asi všetko. Dokonca aj celý oficiálny obchod Applu. Svet by možno stále nič nevedel ak by toto miesto nenavštívil pozorný bloger, vystupujúci pod menom BirdAbroad, ktorý si všimol viacerých nedostatkov. Vystavované produkty boli síce pravé, no viditeľné boli nedostatky v interiéri, zamestnancom chýbali na tričkách mená alebo odznaky. Svoju časť nedôveri voči pravosti zohralo aj miesto obchodu. Nachádza sa v meste Kunming.

Hitachi

HD rozlíšenie v 3D bez okuliarov

Spoločnosť Hitachi oznámila vylepšenie technológie súčasných 3D displejov. Ich najnovší 4,5“ IPS displej dosahuje rozlíšenie 1 280 x 720 . Pre zobrazovanie 3D efektu používa lentikulárnu metódu oproti paralaxovej bariéry, ktorú používa napríklad HTC EVO 3D alebo Nintendo 3DS. Oproti staršej metóde sú obrazy krajšie a oveľa jasnejšie ako v minulosti. Kedy bude technológia zavádzaná do praxe sa neuvádza.

Foto: engadget.com, Google, gsmdome.com, Nokia

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.