Reklama

Tech svet (201. deň): Lego s 24 jadrami CPU

Dominik Fúsek

Nie každá vec je taká, ako na prvý pohľad vyzerá. Čakali by ste napríklad v stavebnici Lega tri špičkové počítače? Alebo luxusný športiak Lamborghini Murcielago LP640 skrytý pod farbami Star Wars? V každom prípade, v technologickom svete je možné všeličo. Aj o týchto kuriozitách sa dozviete v dnešnom článku.

Dnes sme sa venovali aj týmto témam:

ASUS hľadá dievča na titulku nového časopisu TECHBOX

Ďalšie dvojča Samsungu Galaxy S II?

Golfový simulátor, o akom ste vždy snívali

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (16. časť)

Lego PC

Lego trochu inak

Stavebnica Lego bola iste (splneným) snom detstva viacerých z nás, niektorým táto vášeň pretrváva aj v dospelosti. Istému nadšencovi sa ale podaril nevídaný kúsok – z 2 000 kociek si postavil vlastný počítač. Ešte zaujímavejšie sú jeho vnútornosti. Základ tvoria tri dosky ASUS, tri špičkové štvorjadrové procesory Intel Sandy Bridge Core i7-2600K, ktoré majú dohromady až 24 virtuálnych jadier. Aby sa počítač vôbec spustil skôr než sa prehreje, každý procesor má vlastný chladič a okrem týchto troch sa v počítači nachádza ďalších osem. A viete, na čo ho autor použije? Na medicínske účely!

Najväčšia fotografia na svete

Najväčšia fotografia na svete

Honbu za megapixelmi obyčajne považujeme za marketingový ťah, v určitých prípadoch ale extrémne rozlíšenie príde vhod. Určite tomu tak bolo aj pri tlači najväčšej fotografie na svete – ktorá meria 10 x 34 metrov.

Viete, ako to dopadne, keď sa majiteľ športiaku Lamborghini Murcielago stane fanúšikom hviezdnych vojen? Pozrite sa, ako si jeden takýto človek svoje vozítko vymaľoval.

Android smartfóny už dokážu všeličo, po novom aj monitorovať činnosť mozgu. Stačí si nasadiť na hlavu senzory a zahrať si jednoduchú hru.

Dvojdisplejový notebook gScreen

Ak je toto notebook…

Je veľký, ťažký, hrubý a… údajne prenosný. Spoločnosť gScreen dokáže takúto vec s dvomi 17,3“ monitormi nazvať notebookom. Ak si myslíte, že máte na jeho nosenie dostatok sily, špecifikácie a cenu nájdete na gizmodo.com.

Na záver ďalší úspech Kinectu – študentom Stanfordskej univerzity sa vďaka nemu podarilo vyvinúť robotické rameno ovládajúce „svetelný meč“. Zatiaľ nie je veľmi rýchle, ale čo nie je, môže byť.

Foto: gizmodo.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.