Reklama

Tech svet (194. deň): Andriod Market v novom kabáte

Drahomír Piok

V dnešnom prehľade zaujímavostí nájdete informácie o neviditeľnom reproduktore, ktorý môže byť v budúcnosti priamo integrovaný v displeji. Google po zmenách dizajnu na hlavných stránkach a YouTube nezabudol ani na operačný systém Android. Facebook pripravil vlastnú aplikáciu, ktorá je priamo určená pre telefóny bez operačného systému. Na záver video s neuveriteľne odolným púzdrom pre tablety alebo notebooky.

Neprehliadnite ani dnešné správy o:

Pentax O-GPS1: a hviezdy vám budú pri fotení pózovať

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (15. časť)

Poznáme víťazov balíka AVG Internet Security 2011 aj so štýlovou myškou Logitech

Stereo zostavy od Pioneeru do 100 €

Dve GPS novinky s iGo Primo za rozumnú cenu

Hotelová izba

Podmorský svet

Južne od Indie priamo v Indickom oceáne na Maldivách sa nachádza rozprávkový rezort, vlastným menom Conrad Maldives Rangali Island. V tomto dovolenkovom centre by ste našli všetko čo k správnej dovolenke potrebujete. Nachádza sa tu aj úžasná podmorská reštaurácia, ktorá je ukrytá 16 metrov pod hladinou mora. Je z nej krásny panoramatický výhľad na morskú faunu a flóru. Na 5. výročie založenia majiteľ zmenil túto reštauráciu na spálňu pre dvoch. Cenu za jednu noc som nevypátral, no iste bude svetová, tak ako tento nápad.

Android Market sa prezlieka

Google práve dnes spustí novú verziu svojho Android Marketu. Vylepšenia sa dočkalo jak webové rozhranie, tak predovšetkým verzia pre smartfóny. Google svoj market „rozdlaždičkoval“ a priblížil ho prostrediu Metro UI, ktoré nájdete v telefónoch s Windows Phone. Najväčšou novinkou je iste zavedenie kategórií zapožičiavania kníh a filmov. Bohužiaľ, táto možnosť je prístupná iba obyvateľom USA. Android Market bude postupne zavádzaný všetkým používateľom Androidov s verziou 2.2 a vyššou.

Facebook Java

Facebook pre každého

Spoločnosť Facebook včera prestavila svoju aplikáciu pre takmer každý telefón. Jedinou podmienkou je aby mobil podporoval Javu. Podľa Facebooku táto aplikácia funguje bez problémov na viac ako 2 500 rôznych zariadeniach. Používateľ s ňou dokáže jednoducho zdielať statusy, fotografie, prezerať nástenku a všetky ostatné základné úkony. Aplikáciu bude možné získať na mobilnej stránke m.facebook.com.

Windows 8 a Xbox 360

Windows 8 a Xbox 360

Redmondský gigant, Microsoft, potvrdil početné fámy, ktoré sa šírili internetom a zaručil, že na nových Windows 8 si zahráte hry z Xboxu 360. Dokonca nanovo rozvíril debatu o tom, že najnovšie „okná“ sa budú dať ovládať cez pohybový senzor Kinect. Windows 8 by mal doraziť na trh niekedy behom roku 2012.

Grafénový reproduktor

Materiál budúcnosti a neviditeľný reproduktor

Juhokórejský vedci z Soulskej Národnej Univerzity už dlhý čas experimentujú s „kúzelným“ materiálom grafén. Pri nedávnom teste s elektródami grafénu ich dokázali špeciálnou technikou implatovať na poly vinylidén florid PVDF. Ľudskými slovami ich „prilepili“ na priehľadný plast alebo plexisklo. Na základe púšťania jemného elektrického prúdu s analógovou stopou zvuku do týchto grafénových elektród dokázali vydávať hudbu ako z reproduktora. Kvalitou bol podobný zvuku zo slúchadla mobilu. Do budúcnosti môžeme počítať, že takéto zdroje zvuku budú inštalované priamo v obrazovkách.

Bowlingovou guľou na displej

Pokiaľ hľadáte skutočne odolný obal na váš tablet alebo notebook skúste sa poobhliadnuť po výrobkoch firmy G-Form. Obal, ktorý je prezentovaný na videu sa dá zakúpiť za 70 USD, čo je v prepočte približne 50 €.

Foto: cnet.com, engadget.com, gizmodo.com, mymodrenmet.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.