Reklama

Tech svet (192.deň): Google mení dizajn YouTube

Drahomír Piok

Nový týždeň v Tech svete začneme novinkou o neobvyklom hoteli, ktorý používa namiesto klasických hotelových izieb betónové rúry. Predstavíme vám nový dizajn YouTube, ktorý si môžete aj sami vyskúšať. Samsung dostal svoj populárny smártfón Nexus S do kozmu, kde bude pomáhať na ISS. Uvidíte, že vďaka moderným technológiám sa môžu diať aj „malé zázraky a na záver video z hrania tetrisu, no iba za pomoci kinektu!

Dnes sme si pripravili aj tieto novinky:

Môže sa stať iPhone digitálnou zrkadlovkou?

Logitech predstavil bezdrôtovú klávesnicu s batériou na tri roky

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (18. Časť)

HP vynovuje rad dv6 AMD Llano procesormi

kanalovy hotel

Kanálový hotel?

Neviem či slovo hotel je to správne, svoju vysnívanú dovolenku si na podobnom mieste nepredstavujem. Každopádne majiteľovi mexického hotela napadlo urobiť hotelové izby z veľkých betónových rúr, z ktorých sa stavia hlavne podzemná infraštruktúra. V ich strede sa nachádza veľká posteľ a pod ňou je miesto na uloženie vecí. Zaujímavý spôsob ako prilákať návštevníkov.

YouTube

Google znova renovuje

Spoločnosť sa po viac-menej úspešnom redizajne stránok pustil aj na jeho najobľúbenejšiu službu YouTube. Nový štýl, ktorý Google začal používať dostal názov „Kozmická panda“. Na hlavnej stránke „zošedol“ vrch lišty a zmenili sa tlačidlá. Pri prehrávaní videa sú zmeny oveľa razantnejšie. Zmizlo biele pozadie, pribudli nové ikony, ďalej sú vylepšené aj nástroje pre úpravy alebo správu kanálov. Vyskúšať nový YouTube si môžete na týchto stránkach, no Google odporúča na jeho správny chod používať prehliadač Chrome.

Nexus S

Nexus S vo vesmíre

Spoločnosti Samsung a Google dnes oznámili, že na palube raketoplánu Atlantis, ktorý je na svojej poslednej ceste, sa nachádza aj ich spoločný smartfón Nexus S. NASA pri tejto príležitosti oznámila, že Nexus S je prvý komerčne dostupné mobilný telefón, ktorý prešiel ich atestáciou a je schválený pre používanie na vesmírnej lodi ISS. Tam bude integrovaný do experimentálnych robotov SPHERES. Experiment s týmto telefónom bude skúmať používanie výpočtového výkonu, fotoaparátu a Wi-Fi. Ako bude telefón do robotou SPHERES inštalovaný NASA neprezradila.

Hal

Hendikepovaný majú bližšie k chôdzi

Obyvateľ Japonska, ktorý má 49 rokov je už 28 rokov paralyzovaný na invalidnom vozíku. Stalo sa tak po nešťastnej autonehode. Tento človek navštívil Francúzsko a doslova sa tam prechádzal. Oblek Hal s futuristickým dizajnom mu umožnil chôdzu vďaka nervovým signálom, ktoré oblek rozpozná a pohybuje rôznymi kĺbmi.

USB Lexar

USB s displejom

Vedieť ihneď množstvo voľného miesta na USB bez použitia počítača vyzerá ako nemožné. Spoločnosť Lexar uvoľnila na trh novú sériu MX Echo, ktorá je dostupná až do veľkosti 128 GB. Na jeho obale sa nachádza aj malý displej. Ten ukazuje množstvo voľného miesta aj keď ho jednoducho vytiahnete z vrecka. Zrejme sa jedná o malý elektronický papier. Najvyššia 128 GB verzia stojí v prepočte približne 280 €.

Kinect tetris

Stačí sa dobre rozcvičiť, ponaťahovať každý sval a môžete ísť nato! Táto verzia tetrisu je prístupná len skutočne náročným hráčom, stačí sa pozrieť na priložené video.

Foto: geeky-gadgets.com, techbox.sk, akihabaranews.com, inhabitat.com, whatdigitalcamera.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.