Reklama

Tech svet (189. deň): nenásytný Microsoft

Dominik Fúsek

Zdá sa, že svet pomaly začínajú ovládať roboti. Na videu si ukážeme, čo už dokážu. Pomyselný robot v zelenej farbe svet skutočne ovláda, a to minimálne na poli smartfónov. Pozrieme sa, ako sú na tom jeho jednotlivé verzie. Jeho úspechy nedovolia pokojne spávať zástupcom Microsoftu, gigant už ale podnikol náležité kroky. Aj o tom v dnešnom prehľade.

Ďalšie dnešné články sa zaoberajú týmito témami:

Videochat na Facebooku je skutočnosťou

Asus ukázal najtenší 14-palcový notebook s hliníkovým telom

iRiver P8: 5“ zábavy všetkých formátov

Toshiba má konečne bezokuliarový 3D notebook pre Európu

Samsung Galaxy S II

Android vs. WP7

Ako je známe, Google pri tvorbe OS Android bez súhlasu Microsoftu použil niekoľko riešení patentovaných touto firmou. Microsoft sa samozrejme bránil a súdne spory vyhral. To ho oprávňuje požadovať od výrobcov Android smartfónov a tabletov licenčné poplatky – naposledy si vypýtal 15 $ (10,5 €) za každé predané Android zariadenie firmy Samsung. Klebeta, že Microsoft na poplatkoch za Android zarába viac než na vlastnom OS Windows Phone 7, zrejme nie sú ďaleko od pravdy. Samozrejme ale na takúto činnosť má právo.

Používanie verzií OS Android

Android vs. Android

Google zverejnil aktuálne rozloženie síl jednotlivých verzií svojho mobilného systému. Z neho vyplýva, že problém s fragmentáciou stále trvá, situácia sa však trochu zlepšila. Približne 19 % používateľov beží na aktuálnom systéme 2.3 Gingerbread, takmer 60 % na predchádzajúcej verzii Froyo. Čo je ale horšie, celých 17 % je odkázaných na starší OS 2.1 Éclair, 4 % dokonca na archaické verzie 1.5 a 1.6. Ťažkopádne nastupujú plnohodnotné tablety, Honeycomb 3.0 a 3.1 je zastúpený len necelým percentom. Honeycomb tablety sú skrátka stále príliš drahé.

3D tlačiareň čokolády

Tlačiareň čokolády

3D tlačiarne už dokážu kde čo, po novom si poradia aj s tlačou chutnej čokolády. Na ich masovú výrobu si ešte nejaký rok počkáme.

Lounge Wood stojan na notebook

Luxusný stojan

Notebooky majú nespornú výhodu v tom, že ich môžete prenášať. Z hľadiska používania však poskytujú podstatne menší komfort, než stolné počítače. To sa ale nedá povedať o tomto luxusnom drevenom stojane. Ďalšie informácie a oku lahodiace obrázky nájdete na likecool.com.

V ďalšom pohľade do budúcnosti sa pozrieme na robotickú techniku. Tento malý sympatický robot dokáže automaticky dodržiavať úctivú vzdialenosť a sledovať tvár hovoriaceho. Nie je to veľa, ale je to základ komunikácie, ktorý by sa od neho mohli učiť aj mnohí ľudia.

Foto: geekygadgets.com, knowmoremedia.com, likecool.com, phonearena.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.