Reklama

Tech svet (188.deň): Definitívny koniec roamingu?

Drahomír Piok

Zaujímavosti dnešného dňa začneme sexi bikinami, ktoré neboli ušité, ale doslova vytlačené. Google si nedá pokoj a po novinkách súvisiacimi s Google + sa zmeny dočkajú aj služby Picasa a Blogger. App Store má za sebou ďalší neuveriteľný mílnik a v závere článku sa určite pozrite na video z austrálskej púšte, ktoré zachytáva nevídanú nočnú oblohu.

Dnes sme napísali aj o týchto novinkách:

Marshall Major: Dokonalé slúchadlá ešte lepšími

Natočte si adrenalínové dobrodružstvá vo FullHD

Lenovo ThinkPad X121e: mrňús s AMD Fusion i Intel Core

Prenos čísla pomocou SMS zatiaľ len v O2, no s háčikom

3D bikiny

3D bikiny

Na svet pribudli prvé bikiny, ktoré boli kompletne pripravené v 3D tlačiarni a sú tzv.  „ready-to-wear“. Ich názov N12 nesie meno podľa materiálu, z ktorého boli vyrobené. N12 je ľudovo povedané takmer obyčajný nylon. V blízkej budúcnosti by sa podobným spôsobom mali hromadne tlačiť rôzne druhy odevov.

Google Picasa Blogger

Picasa a Blogger budú premenované

Google v posledných dňoch oznámil, že chce takmer všetky svoje značky premenovať (You Tube ostane zachované). Snaží sa aby každý už v prvom momente vedel, že táto služba je produktom Googlu. Picasa dostane pravdepodobne tvar Google Fotky (Google Photos) a Blogger sa premenuje na Google Blogy (Google Blogs). Tento krok pravdepodobne Google uskutoční v najbližších šiestich týždňoch.

Roaming

Život bez roamingu?

Do roku 2015 má v Európskej únii zaniknúť roaming. Aspoň takto znie návrh Európskej komisie. Už teraz výrazne stanovuje limity cien pre hovory, SMS alebo prenesené MB dát. Operátorom chce zrušením roamingu klepnúť po prstoch a zvýšiť konkurenciu na trhu. Pre zákazníkov by to bola nevídaná vec, no asociácia mobilných operátorov GSMA vníma regulácie ako sporené. Momentálne voláme zo zahraničia za 35 centov za minútu, prichádzajúci hovor vyjde na 11 centov za minútu. 1 MB dát vás maximálne môže prísť na 50 centov a jedna odoslaná SMS na 11 centov.

App Store

Rekordný App Store

V súčasnosti sa v tomto obchode od Applu nachádza až 420 000 applikácií! Na to, že má iba tri roky stihli používatelia spolu urobiť 15 miliárd stiahnutí. Apple si berie 30% z každej transakcie, no aj tak mohol za celý čas zaplatiť vývojárom 2,5 miliardy dolárov. Slušné peniaze pre ďalší vývoj.

„Nová“ nočná obloha

Toto video znázorňuje 30 hodín nočnej oblohy v austrálskej Victorii. Nebo je v týchto odľahlých častiach Zeme úplne iné ako ho poznáme napríklad z mesta. Takýto nevídaný pohľad do vesmíru vidíme vďaka tomu, že sa tu nevyskytuje žiaden svetelný smog.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.