Reklama

TDK TH-ST800: špičkové a atraktívne dizajnovky

Drahomír Piok

Japonská spoločnosť Tokyo Denki Kagaku (TDK) odhalila slúchadlá, ktoré budú ich top modelom. Už na prvý pohľad vyzerajú veľmi masívne, a tak budú používané predovšetkým v štúdiách alebo doma. Kvalitná výroba a výbava sa bude určite odzrkadľovať nielen na vynikajúcom zvuku, ale určite aj na obľúbenosti.

TDK TH-ST800

 

Vedeli ste?

Spoločnoť TDK bola pôvodne po vzniku v roku 1935  železiareň.

Nová vlajková loď od TDK TH-ST800 vyzerá veľmi atraktívne. Obšitie prvotriednou kožou a hliníkové časti si zaslúžia pozornosť a sú dobrou voľbou pre kvalitný dizajn. Výborne taktiež vyzerajú zverejnené parametre. Slúchadlá majú vlastný digitálny ekvalizér, ktorý môžete ovládať malým ovládačom s obrazovkou. Displej môže zobrazovať napríklad aj vizualizáciu hudby do podoby stĺpcov a iných tvarov. Hlasitosť sa bude dať rýchlo regulovať na pravom slúchadle. Do uší majiteľov sa bude doslova valiť hudba z veľkých  50 mm membrán s kvalitnými neodymovými magnetmi. Slúchadlá s týmto vybavením dosahujú výkon 2 x 250 mW. Frekvenčný rozsah je typický bez rôznych marketingových čísel od 20 Hz až po 20 KHz. Citlivosť alebo hlasitosť sa bude pohybovať pri 1 KHz na 111dB s odchýlkou 3 dB. Výstupná impedancia slúchadiel je 32 ohmov.

TDK TH-ST800

Prenášanie takýchto skutočne veľkých slúchadiel v batožine určite zaberie nejaké to miesto navyše. Aspoň ako takým uľahčením je, že sa dajú v hliníkových kĺboch zlomiť. Najskôr sa objavia na domácom japonskom trhu, kde dorazia už tento mesiac a k nám by mali pricestovať v rozmedzí mesiacov marec a máj. Cena po uvedení top modelu od TDK je po prepočte stráviteľných 220 €. Ak hľadáte podobnú výbornú kvalitu, ale chcete ľahko prenosné slúchadlá nie týchto obrov, odporúčam si prezrieť vlajkovú loď Sony, úžasné MDR-EX1000, len pozor za ne si pýtajú 3x toľko.

TDK TH-ST800

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.