Reklama

TDK Sound Cube: s hudbou kdekoľvek a kedykoľvek

Števo Porubský

Pre tých z vás, ktorí radi počúvate hudbu kdekoľvek a kedykoľvek spoločnosť TDK predstavila „hudobnú kocku“, s ktorou si vychutnáte obľúbené skladby nech ste, kde ste. Teda takmer, pokiaľ sa vám nevybijú batérie a nemáte po ruke elektrinu. Štýlová kocka ale nie je len o batériách…  

 TDK Sound Cube

Zaujímavý retro koncept celej kocky má svoje opodstatnenie. TDK sa snaží zaujať nielen výkonom, ale i dizajnom, ktorý u mnohých zaberie. Sound Cube patrí do série Life on Record, v ktorej bolo predstavených už niekoľko podobných zariadení vyzerajúcich ako z minulého storočia. Veľmi efektný je určite kožený úchop na prenášanie. Rozmery sú pomerne prijateľné aj na častejšie nosenie – 25 x 25 x 25 cm, no hmotnosť 7,7 kg až tak nepoteší. Novinka má dva 5,25“ koaxiálne reproduktory, teda 4 samostatné po všetkých bočných stranách. Ich celkový výkon výrobca udáva na 20 W RMS.

TDK Sound Cube

Sound Cube si môžete zobrať kdekoľvek so sebou vďaka napájaniu z batérií, ale v prípade dosahu elektrickej energie si môžete novinku pripojiť aj do siete. Na ovládanie hlasitosti a prehrávaných skladieb slúži dvojica kruhových ovládačov na prednej strane, kde je aj informačný, pravdepodobne OLED, displej vybavený tzv. visual hearbeat ekvalizérom.  Na pripojenie zdroja hudby slúži hneď niekoľko vstupov – 3,5 mm konektor, AUX a USB. Cez USB môžete pripojiť i Apple iPod alebo iPhone (cez redukciu), ale i akékoľvek iné zariadenie s USB výstupom (smartfón, MP3 prehrávač, USB kľúč…). Výbava zároveň zahŕňa i FM rádio s pamäťou na 5 staníc. Novinka sa už v týchto dňoch objavuje na trhu v USA za cenu okolo 300 USD, teda približne 215 €. Či sa dostane aj na náš trh je otázne, no vďaka globalizácii si ju môžete kľudne objednať i zo zahraničia.

TDK Sound Cube

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.