Reklama

TDK má nové príslušenstvo pre iPhony, no bez podpory iPhone 4?

Drahomír Piok

Japonská spoločnosť Tokio Denki Kagaku (TDK) Corporation, založená v roku 1935, ponúkla do predaja päť nových rádiobudíkov pre iPhone alebo iPod Touch. Ich dizajn sa nesie v retro štýle, sú ľahko prenosné a napájané batériami.

TDK Laund New Range Of iPhone Speakers

Nových príslušenstiev pre produkty značky Apple, hlave Apple iPhone a Apple iPod je ako húb po daždi. Tieto TDK LoR (Life on record) Xa Lunchbox neprinášajú žiadne výrazné zmeny oproti príslušenstvám, ktoré sú už na trhu, ale produkty amerického jablka sú tak populárne, že každý chce na ich úspechu čo to zarobiť. Každý z týchto piatich zariadení má podobnú výbavu, no presné špecifikácie spoločnosť zatiaľ neuvádza. V úplnom základe všetky obsahujú FM rádio, ktoré v iPhonoch chýba. Vyzerá to ale tak, že štyri z piatich budú disponovať aj malým monochromatickým so základnými informáciami (čas, nabíjanie, prehrávaná skladba a iné). Pre ľahšiu manipuláciu pri premiestňovaní majú tri modely aj rukoväť.

TDK Laund New Range Of iPhone Speakers

Ak by ste trvali na prehrávaní CD, tak jeden model ponúka aj túto možnosť. Informácie o tom aké sú presné podporované formáty prehrávanie sa neobjavili, ale dá sa čakať, že to bude štandardne CD-R, CD-RW, ale možno aj CD-MP3. Všetky budú vyrobené z plastu a s prvkami hliníka. Každý model dokáže ovládať základné funkcie iPhonu alebo iPodu v prehrávači a reprodukovaná hudba má byť výbornej kvality. Najzaujímavejšia je ale skutočnosť, že oficiálne tieto tzv. iDevice nepodporujú najnovšie iPody a ani iPhony. Či ich zariadenie rozpozná a odmietne, s určitosťou tvrdiť nemôžem. Je to na ale zamyslenie, že tieto zariadenia, ktoré sa začali predávať celých šesť mesiacov od začatia predaja nových iPhone 4 nemajú aj ich podporu. Žeby to bol len šikovný marketingový ťah pre ich ďalšiu sériu? Ceny TDK reproduktorov oznámené ešte neboli, tak isto ako aj ich dostupnosť na svetových trhoch.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.