Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TCL ukazuje budúcnosť skladacích smartfónov a tiež hodiniek

TCL ukazuje budúcnosť skladacích smartfónov a tiež hodiniek
Michal Spiegel
TCL ukazuje budúcnosť skladacích smartfónov a tiež hodiniek

Viacero firiem pracuje na svojich konceptoch skladacích smartfónov a nápadov iba pribúda. Najnovšie sa ozvala čínska spoločnosť TLC so zaujímavými návrhmi, medzi ktorými nájdeme aj hodinky.

Technológie smartfónov idú míľovými krokmi dopredu. Kým pred viac ako 10 rokmi bol boom dotykových smartfónov, posledné dva roky sú to smartfóny s bezrámčekovým displejom a zdá sa, že nasledujúce roky to budú skladacie smartfóny a ohýbateľné displeje. Technologické firmy a start-upy nezaháľajú a platí to aj o TLC, firmy z Číny, ktorá sa venuje najmä televíziám, no nechce prepásť éru skladacích smartfónov, ktorá sa nezadržateľne blíži.

Zdroj | TLC
Pozrite si

Rok 2019 bude patriť skladacím smartfónom, na čo sa môžeme tešiť?

TCL sa nezameriava iba na jeden nápad, ale hneď na niekoľko typov. Webu CNET sa podarilo získať exkluzívne obrázky, ako vyzerajú patentné návrhy tejto spoločnosti.

Ide o päť skladacích zariadení, ktoré ponúkajú rôzne druhy zloženia displeja. Štyri dizajny sú takmer totožné, len ide o rôzne smery zloženia. Piaty model je náramok, ktorý by mohol slúžiť ako skladacie hodinky. Všetko to sú iba koncepty, z ktorých je otázne, či sa niektorý z nich premení na reálny produkt.

TCL plánuje vydať skladacie zariadenie do roku 2020. To, o aké zariadenie ide, zatiaľ firma neprezradila. Sme zvedaví, kedy sa dočkáme prvých modelov skladacích smartfónov. Bude to príjemná zmena po všetkých tých bezrámčekových modeloch, ktoré častokrát vyzerajú akoby ich jedna mater mala.

Zdroj | Lets Go Digital
Pozrite si

Skladací smartfón si chystá už aj Microsoft

Spoločnosť Google už stihla potvrdiť, že pri skladacích smartfónoch zabezpečí podporu pre operačný systém Android. Konkurenčný Apple tiež nezaháľa a tiež má už zapísané nejaké patenty na skladacie zariadenie.

Problémom technológie je, že napriek možnosti ohýbania ši skladania, pôsobia zariadenia robustne a ťažkopádne. Skladať smartfón môžete väčšinou iba v jednej oblasti, kde sa nachádza špeciálny kĺb. Uvidíme, ako to nakoniec firmy vymyslia.

Zdroj