Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TCL ukázalo nové smart okuliare aj nové televízory. Nechýba QD-OLED model

TCL ukázalo nové smart okuliare aj nové televízory. Nechýba QD-OLED model
Zdroj | TCL
Michal Sobek
TCL ukázalo nové smart okuliare aj nové televízory. Nechýba QD-OLED model
Zdroj | TCL
Zdroj | TCL

Spoločnosť TCL bola aktívna aj na veľtrhu CES v Las Vegas. Ukázala tam úplne nové smart okuliare, ktoré sa dizajnovo blížia tým civilným, ale aj pokroky vo svojom rade smart televízorov, ktoré majú po novom obrazovky aj technológiu QD-OLED.

Spoločnosť TCL tento rok uvedie na trh okuliare s rozšírenou realitou s názvom TCL RayNeo X2. Využívajú revolučnú binokulárnu technológiu plnofarebného displeja Micro-LED. Samotný displej má vysoký kontrast 100 000:1 a jas až 1 000 nitov, čo sa hodí najmä v exteriéri.

Najväčšou výhodou je to, že vyzerajú takmer ako bežné okuliare. TCL RayNeo X2 bežia na platforme Qualcomm Snapdragon XR2, pričom je vybavený funkciou simultánnej lokalizácie a mapovania a rozpoznávaním gest.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | TCL

Nechýbajú funkcie ako inteligentná navigácia, automatický prekladač, fotoaparát alebo hudobný prehrávač. Okuliare dokážu prekladať rozhovory a zobrazovať titulky z niekoľkých rôznych jazykov v reálnom čase. Na okuliaroch sa zobrazujú aj upozornenia na prichádzajúce hovory a správy, čiže suplujú aj smart hodinky.

Integrovaná kamera umožňuje používateľom vytvárať fotografie, videá a časozberné snímky z pohľadu prvej osoby. Sú tu aj inteligentné funkcie, ako je stabilizácia obrazu a minimalizované chvenie pri pohybe. K dispozícii je aj automatický nočný režim, takže ani fotografie pri nedostatku svetla budú stáť za to.

https://youtu.be/rI8LWSCG8aY

Okuliare TCL RayNeo X2 budú pre komunitu vývojárov k dispozícii vo vybraných regiónoch do konca 1. štvrťroka 2023, pričom ich uvedenie na trh bude nasledovať. Predajnú cenu zatiaľ nepoznáme.

Na veľtrhu CES boli predstavené aj okuliare TCL NXTWEAR S s nositeľným displejom. Sú vybavené obrazovkou s vysokým rozlíšením, ktorá evokuje sledovanie 130-palcového obrazu zo vzdialenosti štyroch metrov. Okuliare používajú dva displeje Micro OLED novej generácie s rozlíšením Full HD a jedinečným režimom akustického potlačenia fázy. Cena bude 499 eur.

Zdroj | TCL

Nezostalo len pri okuliaroch a spoločnosť TCL ukázala aj najnovšiu generáciu televízorov s technológiou Mini LED, QLED a QD-OLED, ktoré sú zamerané na vytvorenie zážitku z domáceho kina.

Najväčším prekvapením je úplne prvý QD-OLED televízor od TCL, ktorý príde koncom roka 2023. Táto technológia spája výhody OLED a QLED, takže živé farby QLED sa môžu kombinovať s dokonalou čiernou farbou.

Prístup spoločnosti TCL dáva nádej, že by model mohol byť cenovo dostupnejší ako tie, ktoré boli doteraz uvedené na trh. Oficiálne ceny však neboli zverejnené.

Zdroj | TCL

Tento rok prídu na trh modely QM8, Q7 a Q6 QLED TV. QM8 je vlajkovou loďou a ponúka Mini LED podsvietenie a až 2 300 lokálnymi stmievacími zónami spolu so vstavaným subwooferom, hlasovým diaľkovým ovládačom a operačným systémom Google TV.

QM8 bude k dispozícii vo veľkostiach 65, 75, 85 a 98 palcov, Q7 bude k dispozícii vo veľkostiach 55, 65 a 75 palcov a Q6 bude k dispozícii vo veľkostiach 50 a 55 palcov. Model TCL Q6 QLED by mal potešiť najmä hráčov, keďže je tu podpora VRR a ALLM, plus lokálne stmievanie a natívny 120-hertzový panel.