Reklama

Ťažké časy pre Samsung: predaj tabletov v EÚ zakázaný!

Dominik Fúsek

Neprehľadná situácia v mobilnom svete, kde je konkurencia popretkávaná žalobami, sú známe každému technologickému fanúšikovi. Až teraz ale nedávne súdne spory priniesli prvé „ovocie“. Apple oslavuje veľké, i keď nie definitívne víťazstvo, Samsungu nezostáva nič iné než so založenými rukami čakať na finálny verdikt.

Apple iPad 2

Spoločnosť Apple je známa svojimi úspechmi a vie o nich samozrejme aj jej konkurencia. Nejedna spoločnosť už od Apple „odkukala“ viacero šikovných riešení, ale i dizajn prístrojov. Rovnako sa samozrejme Apple učí od konkurencie, i keď to ťažko priznáva. Nikto však svoje patentové práva nebráni agresívnejšie ako tento kalifornský gigant. Azda najostrejšie vzťahy má s kórejskou firmou Samsung, ktorú už viackrát zažaloval predovšetkým za kopírovanie dizajnu tabletov a smartfónov. V utorok sa Apple dočkal prvého veľkého úspechu. Krajský súd v nemeckom Düsseldorfe mu dal za pravdu vo veci nezákonného kopírovania dizajnu tabletu. Podľa vyjadrenia v žalobe Applu chce Samsung parazitovať na dobrej povesti iPadu 2, s ktorým zdieľa veľmi podobný vzhľad práve jeho model Galaxy Tab 10.1.

Samsung Galaxy Tab 10.1

Súd vydal predbežné rozhodnutie v podobe zákazu predaja tabletu v celej EÚ s výnimkou Holandska, kde v súčasnosti prebieha obdobný spor. Za porušenie hrozí Samsungu pokuta vo výške 250 000 €, pri opakovanom nedodržaní podmienok budú stíhaní manažéri spoločnosti. Predaj tabletu Galaxy Tab 10.1, ktorého sme sa o pár dní mali dočkať aj u nás, sa teda odsúva na neurčito. Otázne je, či nebudú časom ohrozené aj ďalšie výrobky spoločnosti, predovšetkým menší tablet Galaxy Tab 8.9 a smartfóny, o ktoré giganti vedú ďalšie súdne spory. V každom prípade, ak ste sa na desať-jednotku tešili, musíte ešte nejaký čas počkať.

Samsung Galaxy Tab 8.9

Foto: Apple, Samsung, Techbox.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.