Reklama

Tatra banka má appku pre Google Glass okuliare

Števo Porubský

Google Glass

Tatra banka v spolupráci so spoločnosťou Inmite predstavili aplikáciu pre unikátne okuliare Google Glass s prozaickým názvom Tatra banka pre Google Glass. Banka sa tak stala prvou spoločnosťou, ktorá má aplikáciu pre tieto nezvyčajné okuliare s rozšírenou realitou. Problém však je, že o okuliaroch Google Glass sa toho už síce popísalo, no stále ich nevidieť. Predpokladaný termín uvedenia je našťastie už tento rok, takže o pár týždňov sa možno dočkáme a Tatra banka bude prvá s vlastnou appkou.

Tatra banka pre Google Glass

Podľa informácií z tlačovej správy bude aplikácia schopná napríklad spojenia s kontaktným centrom pomocou hlasového pokynu: „Call DIALOG Live“, lokalizáciu bankomatov pokynom „Find ATMs“ s použitím rozšírenej reality jednoduchým otáčaním hlavy. Zároveň umožní aj navigáciu k najbližšej pokynom „Find branches“ a aby toho nebolo málo, tak pokynom „Show me innovations“ sa spustí prezentácia noviniek banky. Viac pokynov zatiaľ aplikácia neponúka a keďže nie okuliare Google Glass nie sú lokalizované do Slovenčiny, všetky pokyny je nutné hovoriť po Anglicky.

Google Glass

„Nositeľné technológie sa vďaka dostupnosti mobilného internetu ako aj vďaka zvyšujúcemu sa záujmu používateľov interagovať rýchlo a intuitívne čoskoro rozšíria do rôznych zariadení, Google Glass sú jednou z prvých lastovičiek,“ vyjadrila sa Pamela Babuščáková, vedúca oddelenia rozvoja mobilných aplikácií a webov Tatra banky.

Google Glass

Foto: Google, Tatra banka

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.