Reklama

Tatra banka ako prvá prináša výber z bankomatu pomocou telefónu

Marek Šimunek

Tatra banka vydala dnes aktualizáciu svojej mobilnej aplikácie Tatra banka, ktorá prináša niekoľko podstatných noviniek. Klienti banky totiž môžu od dnes využiť svoj smartfón okrem platby v obchode, jednoduchého čerpania úveru, či odosielania platobných príkazov aj na výber z bankomatu bez použitia platobnej karty. Smartfón sa tak stáva jediným zariadením, ktoré klienti potrebujú na väčšinu každodenných bankových operácií.

Tatra banka výber z bankomatu mobilom

Ak sa rozhodnete vybrať hotovosť z bankomatu pomocou svojho smartfónu, postačí ak si po spustení aplikácie vo vašom smartfóne vyberiete službu výber z bankomatu. Následne si zvolíte požadovanú sumu a zadáte šesťmiestny kód z aplikácie priamo do bankomatu. A je to! Skutočne to je takto jednoduché. Kód je jednorázový a platný 20 minút. Limit pre využitie služby je 200 € na transakciu, resp. deň. Navyše si môže klient banky zvoliť aj účet, z ktorého chce vyberať, prípadne tlač potvrdenky. V aplikácii pritom samozrejme nechýba ani história transakcií.

Tatra banka výber z bankomatu mobilom

Služba teda prináša veľa výhod, ako je napríklad to, že mobil nezabudnete v bankomate, tak ako kartu, prípadne sa touto službou eliminuje možnosť zneužitia karty skopírovaním jej údajov v bankomate. Ruku na srdce, koľko krát si zabudnete svoj telefón a koľko krát si zabudnete platobnú kartu? Možnosť mobilného výberu je navyše bez poplatku. Služba je dostupná pre aplikáciu Tatra banka na operačných systémom iOS, Android a BlackBerry 10 a môžete ju využiť v bankomatoch Tatra banky.

Pre majiteľov Android smartfónov s technológiou NFC prináša Tatra banka ešte jednu novinku. Funkcia NFC prehľad totiž v priebehu sekundy zobrazí zostatok na vašom účte. Postačí priložiť smartfón k platobnej karte a klient v priebehu okamihu vidí aktuálny zostatok na účte, ako aj posledných 10 transakcií. Nemusíte sa pritom ani prihlasovať do aplikácie, postačí aby ste mali zapnutý telefón a funkciu NFC.

Foto: Tatra banka

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.