Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Takto vyzerá nová Hyundai KONA: spaľovák, hybrid, elektromobil, aj N-ko

Takto vyzerá nová Hyundai KONA: spaľovák, hybrid, elektromobil, aj N-ko
Zdroj | Hyundai
Stanislav Vinc
Takto vyzerá nová Hyundai KONA: spaľovák, hybrid, elektromobil, aj N-ko
Zdroj | Hyundai
Zdroj | Hyundai

Hyundai ešte pred úplnou premiérou druhej generácie modelu KONA ukázal svetu jej dizajn. Subkompaktné SUV, ktoré sa dobre presadilo aj na slovenských cestách, na trh dorazí v štyroch variantoch.

Hyundai KONA dorazí na trh v takmer identickom dizajne so spaľovacím benzínovým motorom (ICE), full-hybridným (HEV) aj čisto elektrickým pohonom (EV), ale aj v športovej verzii N Line.

KONA v novej generácii výrazne narástla, na dĺžku bude mať 4 355 milimetrov, teda o 150 milimetrov viac ako prvá generácia, ak berieme do úvahy aj elektrickú verziu. Oproti nej je aj o 25 milimetrov širšia a v merítku rázvoru aj o 60 milimetrov dlhšia. Hyundai to odvôvodňuje snahou o vytvorenie väčšieho priestoru pre posádku.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Hyundai

Zaujímavosťou je, že na rozdiel od konkurenčných modelov dostupných s rôznymi typmi pohonov, bola pri vývoji 2. generácie modelu KONA východiskovou verziou práve elektrická, ktorá doposiaľ hrávala druhé husle. Pokiaľ vieme, ide o vôbec prvý model, pri ktorom sa spaľovacia verzia odvíja od tej elektrickej a nie naopak.

Jednotlivé verzie sa medzi sebou budú líšiť aj drobnými dizajnovými detailami. Elektrická verzia bude mať vpredu horizontálny svetelný pás tvorený pixelovými elementmi, ktoré nájdeme aj na mriežke nasávania na zadnom nárazníku a 19″ kolesách z ľahkých zliatin.

Zdroj | Hyundai

Benzínová a hybridná verzia zdieľajú spoločný dizajn nárazníka a čierne obloženie blatníkov, kým N Line ponúkne voliteľné čierne spätné zrkadlá a strechu, krídlový spoiler, agresívnejší dizajn, dvojitú koncovku výfuku a špeciálne 19″ kolesá, opäť z ľahkých zliatin.

Interiéru vládne minimalizmus, ambientné osvetlenie a 12,3″ displej opticky prepojený s digitálnou palubovkou. Unikátom pre Hyundai bude nové radenie shift-by-wire, ktoré sa premiestnilo zo stredovej konzoly pod volant.

Zdroj | Hyundai

Automobilka sľubuje aj väčší batožinový priestor, no na ďalšie detaily aj zábery je ešte chvíľu čas. Druhá generácia modelu KONA bude mať oficiálnu premiéru až začiatkom budúceho roka.