Reklama

Takto si pridáte kartu do appky Peňaženka a platíte iPhonom bezpečne

Zdroj | unsplash/Nathan Dumlao
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Nathan Dumlao
Zdroj | unsplash/Nathan Dumlao

Určite viete o tom, že už zopár rokov môžete v obchodoch platiť pohodlne aj vaším iPhonom. Možno ste sa tejto služby báli kvôli jej bezpečnosti, ale Apple v tom má poriadok. Ukážeme vám, ako na to.

Takáto forma platby je nielen praktickejšia, ale najmä v súčasnej dobe zvýšeného rizika šírenia rôznych chorôb (nielen koronavírusu) aj bezpečnejšia. To všetko platí dvojnásobne, ak máte Apple Watch.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vydavateľ vašej karty stanoví, či je karta kompatibilná s Apple Pay a na dokončenie overovania vás môže požiadať o poskytnutie ďalších informácií.

Prvá karta, ktorú si do aplikácie Peňaženka pridáte, bude vašou predvolenou. Avšak zmena predvolenej karty je opäť veľmi jednoduchým úkonom. Na karte, ktorú si želáte mať ako predvolenú, podržte chvíľu prst a následne ju presuňte na začiatok.

Zdroj | unsplash/cardmapr.nl

Ako teda platiť iPhonom? Stačí nájsť miesto, kde akceptujú bezkontaktné platby. Vytiahnite svoj iPhone a dvakrát stlačte bočné zapínacie tlačidlo. Otvorí sa vám rovno možnosť bezkontaktnej platby, ale Apple si vás najskôr musí overiť.

Buď vám nasníma tvár pomocou Face ID alebo pokiaľ máte starší iPhone, tak položte prst na skener Touch ID. Stačí už len priložiť iPhone k terminálu a ak ste všetko spravili správne, tak platba prebehne bez problémov.

Pozrite si

6 spôsobov ako dostanete fotky z iPhonu do PC

Pokiaľ vlastníte Apple Watch, pri pridávaní karty do Apple Pay by vám mal iPhone sám ponúknuť možnosť skopírovať si ju aj do hodiniek. Ak nie, urobiť tak môžete v aplikácii Watch manuálne. Následne si platbu kartou vyvoláte dvojitým stlačením spodného tlačidla na hodinkách.

Zaujímavosťou je aj to, že do aplikácie Peňaženka si môžete pridať aj vaše vernostné karty alebo očkovací preukaz COVID-19. Je to veľmi praktické mať všetko v jednej aplikácii, pričom je dostatočne zabezpečená pred odcudzením.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.