Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Také tu ešte nebolo! 65" Sony telka s Google TV je o takmer 600 € lacnejšia!

Také tu ešte nebolo! 65" Sony telka s Google TV je o takmer 600 € lacnejšia!
Zdroj | Sony
Števo Porubský
Také tu ešte nebolo! 65" Sony telka s Google TV je o takmer 600 € lacnejšia!
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Ak hľadáte nový televízor a chcete čosi s Google TV, máme pre vás niekoľko tipov. Alza totiž znížila cenu modelového radu X89J z minulého roku o viac ako tretinu. V ponuke sú 43, 50, ale aj 55 a 65 palcové modely. V prípade najväčšieho modelu môžete ušetriť veľmi príjemných 590 €! Všetko sa dozviete v článku.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Zdroj | Sony

Séria Sony X89J nepatrí síce na absolútny strop ponuky japonského výrobcu, no patrí k tým najlepším. Veď sledujte. Tento minuloročný modelový rad ponúka 10-bitový LCD panel s 100 Hz frekvenciou. Má priame LED podsvietenie a podporuje Dolby Vision, ale aj HDR10 či HLG. Samozrejmosťou je aj podpora Dolby Atmos, hoci na tento priestorový zvuk potrebujete buď soundbar, alebo Dolby Atmos domáce kino. Poteší ale automatická kalibrácia zvuku reproduktorov televízora, aj keď majú výkon len 2x 10 W.

Samozrejme, Sony X89J ponúka aj 4K Ultra HD rozlíšenie. Poteší aj svetelný senzor pre automatické nastavenie podsvietenia. Všetko to má na starosti 4-jadrový procesor 4K HDR Processor X1, ktorý vie upscallovať aj nie 4K UHD obsah do 4K UHD.

Veľkým plusom pre mnohých môže byť aj operačný systém Google TV aj s podporou Google Assistant. Nestane sa tak, že by ste v ňom nenašli nejakú vašu obľúbenú multimediálnu appku. Nechýba Wi-Fi 5, ale ani Bluetooth 4.2, podpora Apple AirPlay, Apple HomeKit či množstvo portov, vrátane štyroch HDMI s podopou HDCP 2.3 či HDMI 2.1 s eARC, VRR a ALLM – majú 2 HDMI porty, ale aj 3,5 mm audio port na slúchadlá i 2 USB porty s možnosťou nahrávania vysielania na disk.

Zaujímavosťou dizajnu je možnosť duálneho umiestnenia nožičiek televízora. Nechýba ale ani VESA úchyt pre prípadne zavesenie na stenu.

Zdroj | Sony

Sony KD-X89J môžete mať v akcii v 4 uhlopriečkach. Najmenšia 43″ stojí so špeciálnym kódom 22TRHAKYQ2SK15 na Alza.sk do 22.5. tohto roka iba 566,10 €, čo je oproti bežnej predajnej cene 979 € zľava vyše 42 %. S rovnakou zľavou je však možné mať aj najväčšiu uhlopriečku dostupnú na Alza.sk, a to 65″. Namiesto oficiálnej predajnej ceny 1 389 € za tento kúsok zaplatíte iba 798,15 €! To je o 590 € menej! 55″ model môžete mať so zľavou čosi vyše 30 %, 50″ model s takmer 42 %. Najväčšiu uhlopriečku, 76″ Alza v ponuke nemá.

Zdroj | Sony

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.