Reklama

Tak tento herný monitor môžeme Číňanom skutočne závidieť

Zdroj | TCL
Michal Sobek
Zdroj | TCL
Zdroj | TCL

Spoločnosť TCL vnímame hlavne kvôli podareným smart televízorom, ale jej portfólio je oveľa väčšie. Pod značkou FFalcon Thunderbird predstavila na čínskom trhu nový herný monitor s názvom Q7.

Už na prvý pohľad je zrejmé, že tento monitor nepatrí do kancelárie, ale na stôl ortodoxného hráča. Napovedá tomu hlavne masívny stojan, ktorý zabezpečuje maximálnu stabilitu.

Zdroj | TCL
Obsah pokračuje pod reklamou

Navyše tento praktický a masívny stojan umožňuje natáčanie uhla a nastavenie výšky. Je tu k dispozícii aj výsuvný držiak na slúchadlá, čo je skutočne praktické.

Vpredu sa nachádza 27-palcový displej so zobrazovacou technológiou mini-LED, rozlíšením 2 560 x 1 440 pixelov a až 240-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Kontrastný pomer dosahuje hodnotu 1 000 000:1.

Zdroj | TCL

Ďalej je tu maximálny jas až 1 600 nitov, certifikácia VESA DisplayHDR 1400, 95-percentné pokrytie gamutu DCI-P3 a 99-percentné pokrytie sRGB. To sa hodí nielen pre hráčov, ale aj pre dizajnérov a tvorcov obsahu.

Vhod príde aj doba odozvy len 1 ms alebo priama kompatibilita s AMD FreeSync Premium a NVIDIA G-Sync. Na zadnej strane nájdeme dvojicu HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 a audio konektor pre slúchadlá.

Pozrite si

LG má svoje nové vlajkové slúchadlá s jedinečnou funkciou Plug & Wireless

Herný monitor TCL FFalcon Thunderbird Q7 je aktuálne k dispozícii na predobjednávku, ale tá sa vzťahuje len na domáci čínsky trh. Zatiaľ sa nepredpokladá, že by model dorazil aj na globálny trh. Cena je stanovená v prepočte na 260 eur.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.