Reklama

Tablet s výsuvnou klávesnicou v podaní MSI

Dominik Fúsek

Výstavu Computex 2012 ovládli prístroje netradičnej konštrukcie. Iste, objavilo sa aj veľa ultrabookov a klasických tabletov, no výrobcovia siahali najmä po hybridoch rôzneho druhu. Vyplýva to z charakteru OS Windows 8 – je síce pripravený na dotyk, no kým bude dostatok optimalizovaných aplikácií (a ešte dlho potom), klávesnica sa určite zíde. Výrobca MSI sa rozhodol ísť vlastnou cestou.

MSI Slider S20

Väčšina producentov preferuje konštrukciu typu ASUS Transformer – zariadenie je plnohodnotným tabletom, ktorý je možné ukotviť do doku s klávesnicou a prídavnou batériou. MSI Slider S20 má už podľa názvu konštrukciu výsuvnú. Len poznamenajme, že Slider má v portfóliu aj spomínaný kráľ transformerov, no tento model nezožal úspech svojho brata ani u recenzentov, ani u zákazníkov. Ale späť k MSI. Tablet má 11,6“ uhlopriečku displeja (1 366 x 768 b.), operačným systémom je plnohodnotný Windows 8. Plnohodnotný preto, lebo pod kapotou tlčie nízkonapäťový x86 procesor Intel Ivy Bridge a nebudete tak ukrátení o žiadne aplikácie, na rozdiel od ARM architektúry.

MSI Slider S20

Nechýba HDMI, dvakrát USB a dokonca ani internetový konektor. Klávesnica je kvôli konštrukcii o niečo menšia, ale čo je horšie, úplne chýba touchpad. V rozhraní Metro to nevadí, no ak sa prepnete na aplikáciu s tradičným usporiadaním prvkov, bude ovládanie bez externej myši utrpením. Ostatné špecifikácie zatiaľ môžeme iba hádať. Novinka sa má začať predávať v septembri s cenou od 800 €.

MSI Slider S20

Zdroj a foto: Engadget, MSI

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.