Reklama

T-Mobile G2: pracant s klávesnicou od HTC pre T-Mobile

Marek Šimunek

T-Mobile G2, ktorý spoločnosť T-Mobile predstavila je už druhým zariadením tohto charakteru, ktorý si našiel svoju cestu k milovníkom operačného systému od Google v Amerike. Rovnako ako jeho predchodca prináša dotykový displej spolu s výsuvnou klávesnicou, operačný systém Android OS a množstvo vylepšení.

T-Mobile G2

 T-Mobile G2 dizajnovo vychádza z prvého Android smartfónu na svete T-Mobile G1. Displej ponúkne na uhlopriečke 3,7” rozlíšenie 480 x 800 bodov, pod ním je štvorica ovládacích tlačidiel a optická dotyková plôška. O dostatočnú rýchlosť systému a tiež menšiu energetickú náročnosť sa bude starať úspornejšia verzia procesoru Snapdragon, Qualcomm MSM7230 s taktovacou frekvenciou 800 MHz. Procesoru bude sekundovať pamäť RAM o veľkosti 512 MB doplnená a pamäť ROM s kapacitou 4 GB. Tú bude možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSDHC až do veľkosti 32 GB. Na americkom trhu by si mali majitelia priamo v balení nájsť 8 GB pamäťovú kartu. Ani v dátovej výbave nebude G2 zaostávať za súčasnými favoritmi a ponúkne štvorpásmový GSM modul, ktorý bude podporovať aj dátové prenosy v rýchlych sieťach HSDPA a ich najnovší variant HSPA+. Pre lokálne pripojenie budete mať k dispozícii Bluetooth 2.1 a Wi-Fi b/g/n. O to, aby ste stále trafili domov sa postará integrovaný 20-kanálový GPS čip s podporou A-GPS.

T-Mobile G2

Hlavným lákadlom nového G2 bude tak ako v prípade jeho predchodcu integrovaná QWERTY klávesnica, ktorá je rozdelená do štyroch radov. Jednotlivé rozostupy tlačidiel by mali umožniť pohodlnejšie písanie dlhších textov ako v prípade predchodcu. Ak ste čakali, že tento pracant nebude stíhať za konkurenciou v oblasti multimédií, tak ste na omyle. Základom je integrovaný fotoaparát s maximálnym rozlíšením 5 Mpx, prisvetľovacou diódou, automatickým zaostrovaním a možnosťou natáčania HD videa. Už takmer za samozrejmosť je možné považovať integráciu 3,5 mm audio konektora a polohového, či svetelného senzoru. Kedže operačným systémom nového T-Mobile G2 bude najnovšia verzia Google Android 2.2, môžeme sa tešiť aj na podporu Flash v internetovom prehliadači. Bohužiaľ nie je isté, či sa T-Mobile G2 dostane na európsky trh, ale kedže sa jedná o brandovanú verziu HTC Desire Z, ktoré by malo byť predstavené v Londýne už tento týždeň, môžeme sa na toto zariadenie tešiť priamo z dielne HTC.

 

Fotky: g2.t-mobile.com, www.engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.