Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

T-Mobile Data roaming: nové balíčky lacnejších roamingových dát

T-Mobile Data roaming: nové balíčky lacnejších roamingových dát
Števo Porubský
T-Mobile Data roaming: nové balíčky lacnejších roamingových dát

Spoločnosť T-Mobile Slovensko včera uviedla sériu nových balíčkov Data roaming, vďaka ktorým môžete surfovať v zahraničí výhodnejšie ako doteraz. Podľa správy T-Mobilu sú balíčky určené pre občasných cestovateľov vo všetkých krajinách EÚ, ale aj pre náročnejších návštevníkov okolitých krajín.

 Microsoft Kin Two

foto: Microsoft

Prvým novým balíčkom EÚ data roaming 3 MB, ktorý obsahuje 3 MB voľných dát v tzv. EU plus zóne, do ktorej patria popri EÚ aj Island, Nórsko, Lichtenštajnsko, Švajčiarsko, Chorvátsko a USA, teda aj krajiny, kde Slováci cestujú nielen počas leta najčastejšie. Aktivácia balíčka je bezplatná, mesačný poplatok za využívanie je 3,50 €, pričom za 1 MB dát nad rámec zaplatíte 1,99 €. Tarifikácia je nastavená na 10 kB. Tento aj nižšie spomenuté balíčky si môžete aktivovať ak máte niektorý z mesačných programov Viac, Relax, Podnikateľ, Podľa seba, ale aj program Bez záväzkov.

Nokia N8

foto: Nokia

 

Špecialita pre ČR, Rakúsko a Maďarsko

Druhou novinkou v ponuke operátora je trojica balíčkov Data roaming Česko, Data roaming Maďarsko a Data roaming Rakúsko. Každý obsahuje 80 MB dát v sieti T-Mobile v zahraničnej krajine, na čo si však musíte pri automatickom vyhľadávaní siete vo vašom telefóne dávať pozor. V sieti iného operátora totiž tieto balíky neplatia. Druhou podmienkou je využívanie len jedného z trojice balíčkov. Aktivácia balíčka je však opäť bezplatná a mesačný poplatok je 7,99 €. Prenesené dáta nad rámec budú spoplatnené sumou 0,16 € za 1 MB v zahraničnej sieti T-Mobile. Ak zabudnete na manuálnu voľbu operátora, za 1 MB dát zaplatíte 0,99 €. Rovnaká suma platí aj pre hociktorú inú sieť v zóne EÚ plus. Tarifikácia je nastavená pri každom balíčku na 10 kB.