Reklama

T-Mobile Data roaming: nové balíčky lacnejších roamingových dát

Števo Porubský

Spoločnosť T-Mobile Slovensko včera uviedla sériu nových balíčkov Data roaming, vďaka ktorým môžete surfovať v zahraničí výhodnejšie ako doteraz. Podľa správy T-Mobilu sú balíčky určené pre občasných cestovateľov vo všetkých krajinách EÚ, ale aj pre náročnejších návštevníkov okolitých krajín.

 Microsoft Kin Two

foto: Microsoft

Prvým novým balíčkom EÚ data roaming 3 MB, ktorý obsahuje 3 MB voľných dát v tzv. EU plus zóne, do ktorej patria popri EÚ aj Island, Nórsko, Lichtenštajnsko, Švajčiarsko, Chorvátsko a USA, teda aj krajiny, kde Slováci cestujú nielen počas leta najčastejšie. Aktivácia balíčka je bezplatná, mesačný poplatok za využívanie je 3,50 €, pričom za 1 MB dát nad rámec zaplatíte 1,99 €. Tarifikácia je nastavená na 10 kB. Tento aj nižšie spomenuté balíčky si môžete aktivovať ak máte niektorý z mesačných programov Viac, Relax, Podnikateľ, Podľa seba, ale aj program Bez záväzkov.

Nokia N8

foto: Nokia

 

Špecialita pre ČR, Rakúsko a Maďarsko

Druhou novinkou v ponuke operátora je trojica balíčkov Data roaming Česko, Data roaming Maďarsko a Data roaming Rakúsko. Každý obsahuje 80 MB dát v sieti T-Mobile v zahraničnej krajine, na čo si však musíte pri automatickom vyhľadávaní siete vo vašom telefóne dávať pozor. V sieti iného operátora totiž tieto balíky neplatia. Druhou podmienkou je využívanie len jedného z trojice balíčkov. Aktivácia balíčka je však opäť bezplatná a mesačný poplatok je 7,99 €. Prenesené dáta nad rámec budú spoplatnené sumou 0,16 € za 1 MB v zahraničnej sieti T-Mobile. Ak zabudnete na manuálnu voľbu operátora, za 1 MB dát zaplatíte 0,99 €. Rovnaká suma platí aj pre hociktorú inú sieť v zóne EÚ plus. Tarifikácia je nastavená pri každom balíčku na 10 kB.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.