Reklama

T-Mobile čoskoro ponúkne sťahovanie dát rýchlosťou do 42 Mbps!

Števo Porubský

Spoločnosť Slovak Telekom dnes oficiálne oznámila, že ako prvý operátor na svete úspešne testuje technológiu HSPA+ 42 Mbps v tzv. single-carrier režime. Operátor využil svoju sieť pre viaceré komplexné testy v Bratislave počas júla tohto roka. Zároveň však oznámil aj príchod HSPA+ v dual-carrier režime pre komerčné využitie. Presný termín však zatiaľ neprezradil.

 Asus N series

Foto: ASUS

Testovacia prevádzka ukázala, že technológia v single-carrier móde dosahuje výsledky porovnateľné s dual-carrier režimom a podľa operátora boli namerané rýchlosti sťahovania dát do 38 Mbps. Dosahovanie vysokých rýchlostí v single-carrier režime HSPA+ technológie bolo realizované na dátových zariadeniach Qualcomm (modem MDM8220), o sieťové prvky sa zas postaral Ericsson (technológie MIMO a 64QAM).

T-Mobile

Pamätáte si ešte na výstavu MWC z februára tohto roka, kde Deutsche Telekom prezentoval snahu o zvyšovanie rýchlosti HSPA+ na 42 Mbps? V Nemecku možno, u nás sme nad tým krútili hlavami, no už čoskoro sa podľa spoločnosti dočkáme reálneho nasadenia 42 Mbps prenosovej rýchlosti aj do praxe. Malo by sa tak stať ešte do konca tohto roka, prvé lastovičky by sa však mali objaviť ešte v treťom štvrťroku. Presný termín operátor neoznámil. Najskôr budú však pokryté veľké mestá, ostatné 3G BTS stanice by však mali prejsť na 21 Mbps rýchlosť snáď aj do konca roka.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.